PKO Bank Polski zostaje w biurowcu Oxygen

1129
OXYGEN 04

OXYGEN 04

PKO Bank Polski przedłużył umowę wynajmu blisko 750 mkw. powierzchni biurowej w budynku Oxygen, zrealizowanym przez Echo Investment w Szczecinie.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że PKO BP zdecydował się na przedłużenie umowy najmu w naszej inwestycji. To dowód na to, że Oxygen, jako budynek oddany do użytku ponad cztery lata temu, cały czas spełnia oczekiwania wymagających użytkowników – mówi Michał Żelski, senior leasing manager w Dziale Biur i Hoteli Echo Investment.
Wśród firm, które wynajęły biura w Oxygenie są m.in. Tieto Poland, brightONE, Enea, Vortex Polska i Medicover.
PKO Bank Polski to największy bank w Polsce i jedna z największych instytucji finansowych w regionie. Działalność banku oparta jest na trzech silnych filarach: segmencie detalicznym, korporacyjnym i inwestycyjnym. Mimo odmiennej specyfiki każdego z tych obszarów, łączy je pełna koncentracja na potrzebach klientów i zapewnianiu im obsługi najwyższej jakości.

OXYGEN to 9-kondygnacyjny biurowiec zlokalizowany w Szczecinie przy skrzyżowaniu ul. Malczewskiego i al. Wyzwolenia. Obiekt oferuje łącznie ponad 14.000 mkw. powierzchni pod wynajem. W budynku zastosowano nowoczesne rozwiązania technologiczne. Biurowiec został wyposażony m.in. w wysokiej klasy łącza teleinformatyczne, system bezpieczeństwa, nowoczesny i energooszczędny system klimatyzacji, monitoring i system kontroli dostępu. Do dyspozycji pracowników i klientów biurowca jest 181 miejsc postojowych na parkingach naziemnym i podziemnym. Projekt architektoniczny został opracowany w gdyńskim biurze architektonicznym Arch-Deco.
Budowa biurowca Oxygen rozpoczęła się we wrześniu 2008 roku. Budynek został oddany do użytkowania w III kwartale 2010 roku. Wiosną 2013 roku biurowiec otrzymał ekologiczne certyfikaty BREEAM In-Use potwierdzające energooszczędność budynku i dbałość o środowisko. Oxygen uzyskał BREEAM In-Use z oceną bardzo dobrą zarówno w kategorii Asset Rating (budynek) jak i Building Management (jakość zarządzania).