Immofinanz po raz drugi na GPW

1116
Immofinanz-Group-biurowiec Nimbus

Immofinanz-Group-biurowiec Nimbus

Immofinanz Group od wczoraj notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jest to ponowny debiut na warszawskim parkiecie – do 2010 roku notowana była firma Immoeast, której głównym akcjonariuszem był Immofinanz Group.

– Wróciliśmy na GPW z dwóch względów. Po pierwsze by ułatwić inwestowanie inwestorom instytucjonalnym, ale również dlatego, że przepływy gotówkowe w naszej firmie generowane są w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, więc istotna jest obecność na najważniejszej giełdzie w tym regionie – powiedział Eduard Zehetner, prezes Immofinanz Group.
W portfelu spółki znajduje się ponad 1,8 tys. inwestycji o wartości około 10,49 mld euro. Immofinanz inwestuje w projekty biurowe, handlowe, magazynowe i mieszkaniowe. Spółka obecna jest na rynkach: austriackim, niemieckim, polskim, czeskim, słowackim, węgierskim, rumuńskim oraz rosyjskim.
Polskie projekty spółki to: centrum handlowe Tarasy Zamkowe w Lublinie, warszawski biurowiec Nimbus (na wizualizacji) oraz katowicki projekt mieszkaniowy Dębowe Tarasy. Spółka zamierza rozwijać również koncept małych obiektów handlowych Stop.Shop. W najbliższym czasie ma zamiar pod tego typu inwestycje zakupić 5-6 działek.

Źródło: Eurobuild CEE