Znaleźć, kupić, zamieszkać w Poznaniu

1183
TMiD Poznan1

TMiD Poznan1

Osoby, które planują zakup wymarzonego mieszkania lub domu już tej wiosny swoje poszukiwania mogą rozpocząć na pierwszej w tym sezonie edycji Targów Mieszkań i Domów nowyadres.pl, które 7 i 8 lutego odbędą się na MTP w Poznaniu.

Ubiegły rok był bardzo dobry zarówno dla deweloperów, jak i kupujących – sprzedaż mieszkań osiągnęła wyniki z rekordowych lat przed spowolnieniem gospodarczym. Dzięki utrzymującym się niskim stopom procentowym kredyty wciąż pozostają bardzo tanie, młodzi nabywcy mogą dodatkowo skorzystać z programu rządowych dopłat do kredytów Mieszkanie dla młodych. Osoby, które planują zakup wymarzonego mieszkania lub domu już tej wiosny swoje poszukiwania mogą rozpocząć na pierwszej w tym sezonie edycji Targów Mieszkań i Domów nowyadres.pl w Poznaniu.
Wszystko wskazuje na to, że 2015 będzie dobrym rokiem na zakup wymarzonego M. Ceny utrzymują się na akceptowalnych poziomach, kryteria przyznawania dopłat w MdM mają zostać jeszcze poluzowane, a deweloperzy wprowadzają do sprzedaży kolejne inwestycje. Idealnym miejscem do poszukiwań wymarzonego mieszkania czy domu są nasze targi – jedyna impreza, podczas której w jednym miejscu i czasie można zapoznać się z ofertą niemal całego wielkopolskiego rynku mieszkaniowego – mówi Andrzej Łuczyszyn, dyrektor zarządzający firmy Nowy Adres S.A., organizatora targów.
Już 7 i 8 lutego w hali nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ul. Głogowskiej 14 będzie można zapoznać się z ofertą ponad 110 wystawców, spośród których wielu przygotowało unikatowe oferty, dostępne tylko dla uczestników imprezy. Promocje przygotowały m. in. Agrobex, mLocum i OKRE Development. Jak zwykle będzie można zapoznać się z ofertą największych wielkopolskich deweloperów – stałych bywalców Targów Mieszkań i Domów, w tym takich firm jak Agrobex, Ataner, Family House, Nickel Development, UWI Inwestycje i in. Liczni wystawcy w swojej ofercie posiadają domy i właśnie tego typu nieruchomości będzie prezentować na targach.
Zapraszamy również do zakupów na rynku wtórnym – swoje stoiska na targach mają takie agencje nieruchomości, jak Home Broker, Metrohouse, Spechouse, Pietras Nieruchomości i in. Na stoiskach banków i pośredników finansowych (wśród nich Bank BPH, Bank BZ WBK Santander, PKO BP, Open Finance) zwiedzający targi dowiedzą się jak sfinansować planowany zakup nieruchomości.
Wszelkie zawiłości prawne i problemy dotyczące transakcji mieszkaniowych – w tym zasad uczestnictwa w rządowym programie dopłat do kredytów hipotecznych „Mieszkanie dla Młodych” – pomogą rozwikłać podczas bezpłatnych prelekcji specjaliści lokalnego rynku nieruchomości.
Oprócz specjalnego przewodnika, ułatwiającego poruszanie się po targach wszyscy odwiedzający imprezę otrzymają również bezpłatny „Album Targowy – Poznań i okolice, wiosna 2015″. Prezentowane w nim inwestycje opisane są w najdrobniejszych szczegółach, a klarowna i elegancka forma graficzna ułatwia porównywanie ofert. W albumie znajdzie się też kompendium „Jak kupić mieszkanie?”, zawierające wszystkie informacje niezbędne do szybkiego i bezproblemowego sfinalizowania transakcji, w tym nowe reguły dotyczące zaciągania kredytów hipotecznych po wprowadzeniu w życie przepisów tzw. rekomendacji S III oraz szczegółowe informacje o dopłatach w ramach MdM.
Z myślą o najmłodszych uczestnikach targów organizator wraz z firmą Eldorado Kids przygotował kolorowy plac zabaw. Z kolei rodzice po trudach poszukiwań będą mogli znaleźć chwilę wytchnienia nad gorącą kawą w eleganckiej kawiarence targowej.
Wśród Patronów Honorowych targów znajdują się m.in. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Miasto Poznań oraz Polski Związek Firm Deweloperskich. Sponsorem Głównym Targów jest firma Family House.

Więcej informacji na www.targi.nowyadres.pl
Targi Mieszkań i Domów
7-8 lutego 2015 r.
Międzynarodowe Targi Poznańskie, hala nr 3, ul. Głogowska 14
sobota i niedziela, godz. 10.00-17.00