Złote Ville 2015 dla trzech projektów mieszkaniowych Echo Investment

1055
Osiedle Jasminowe 04

Osiedle Jasminowe 04

Park Avenue Apartments najlepszą inwestycją mieszkaniową w Małopolsce według jurorów konkursu Złote Ville 2015. Osiedle Jaśminowe uznano najciekawszym projektem mieszkaniowym w Wielkopolsce, a I etap Nowego Mokotowa najlepszą inwestycją w województwie stołecznym.

Gala wręczenia Złotych Villi odbyła się 12 lutego br. w Warszawie. Redakcja miesięcznika „Villa” po raz szósty zorganizowała konkurs na najlepsze inwestycje mieszkaniowe w Polsce. W skład jury weszli przedstawiciele redakcji i eksperci związani z architekturą, wzornictwem i projektowaniem.
Park Avenue Apartments to prestiżowa inwestycja powstająca u zbiegu ulic Czarodziejskiej i Tynieckiej w Krakowie. Projekt składa się z siedmiu trzypiętrowych budynków. W każdym z nich zaprojektowano od 5 do 11 apartamentów o powierzchniach od 70 do 200 mkw.
Park Avenue Apartments jest odpowiedzią spółki Echo Investment na potrzeby mieszkańców Krakowa, którzy poszukują luksusowych apartamentów usytuowanych w atrakcyjnych lokalizacjach. Głównym założeniem dewelopera przy realizacji tego projektu jest oferowanie apartamentów o najwyższym standardzie osadzonych w wyjątkowej przestrzeni. Mieszkańcy Park Avenue Apartments będą mieli okazję podziwiać okolicę z przestronnych tarasów (o pow. od 25 do 150 mkw.), a właściciele apartamentów usytuowanych na parterze będą mieli do dyspozycji ogrody o pow. od 70 do 110 mkw. Czekać na nich będzie również kameralna strefa fitness i prywatna przestrzeń parku Dębnickiego wraz z placem zabaw. O dodatkowy komfort zadba całodobowa recepcja.
Osiedle Jaśminowe powstaje przy ul. Karpia i Sielawy w Poznaniu. To zespół 14 kameralnych budynków wielorodzinnych wraz z wewnętrzną komunikacją, placami zabaw i miejscami odpoczynku. Wszystkie budynki będą wyposażone w ciche, nowoczesne windy. Osiedle będzie w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych. W pięciokondygnacyjnych budynkach zaprojektowano 375 mieszkań o powierzchni od 28 do 89 mkw. z możliwością ich łączenia. Każde z nich będzie posiadało co najmniej jeden balkon, loggię lub taras. Przy mieszkaniach położonych na parterze przewidziano kameralne ogródki.

Nowy Mokotów I etap Echo
Osiedle Nowy Mokotów powstaje przy ulicy Konstruktorskiej, w części Mokotowa stanowiącej największą dzielnicę biurową Warszawy. Zakończony w 2014 roku I etap inwestycji składa się z 6 budynków o zróżnicowanej wysokości (od 5 do 9 pięter) połączonych trzykondygnacyjną bazą. Całe osiedle zaplanowano jako autonomiczną jednostkę urbanistyczną z wewnętrznym układem komunikacyjnym, własną przestrzenią sprzyjającą integracji społecznej, zielenią i lokalami pozwalającymi realizować funkcje użyteczności publicznej, np. przedszkole, ośrodek zdrowia, sklepy i usługi. Całość stanowi zamknięty kwartał z wewnętrznym ogrodzonym dziedzińcem dostępnym z czterech stron. Projekt dopełnia starannie rozplanowana zieleń z elementami małej architektury i oświetleniem.

U góry: osiedle Jaśminowe w Poznaniu