Zespół Powierzchni Biurowych DTZ wynajął ponad 20.000 m kw.

1004
Trinity Park II

Trinity Park II

W ostatnich miesiącach Zespół Powierzchni Biurowych DTZ doradzał przy zawarciu umów najmu obejmujących łącznie ponad 20.000 metrów kwadratowych.

Wśród transakcji, w które zaangażowana była agencja biurowa DTZ, wymienić można najem ok. 3.600 m kw. powierzchni biurowej przez bank BPH SA w dwóch budynkach, tj. w budynku Nautilus oraz w nowo budowanym obiekcie Avia w Krakowie. Zespół odpowiedzialny za reprezentację wynajmującego uczestniczył między innymi w renegocjacjach umowy najmu ok. 6.400 m kw. przez Sygma Bank w budynku Trinity Park II oraz doradzał przy zawarciu kilku znaczących umów najmu w kompleksie Mokotów Nova oraz Nowym Domu Jabłkowskich, w którym poziom wynajmu osiągnął 97 proc.

Warszawski rynek biurowy staje się coraz bardziej konkurencyjny. W tym roku dostarczono już ponad 280.000 m kw. nowoczesnej powierzchni, a w budowie znajduje się kolejne 600.000 m kw. Przełoży się to na wysoki poziom nowej podaży w ciągu kolejnych dwóch lat – mówi Katarzyna Lipka, starszy konsultant w dziale Doradztwa i Analiz Rynkowych DTZ.

Zauważamy, że obecnie wynajmujący działają w wysoce konkurencyjnym otoczeniu, dlatego też sytuacja na rynku sprzyja najemcom, których pozycja negocjacyjna stopniowo się umacnia – mówi Barbara Przesmycka, dyrektor Działu Powierzchni Biurowych DTZ.

Na zdjęciu:  Trinity Park II Warszawa