Zaparoh otworzył fabrykę mebli w Robakowie k. Poznania

2767
Zaparoh otwarcie 1

Zaparoh otwarcie 1

W Robakowie w gminie Kórnik, na terenie PointPark Poznań otwarto fabrykę mebli tapicerowanych brytyjskiej firmy Zaparoh. Powstała w niespełna pół roku.

P3 – wyspecjalizowany właściciel, deweloper i zarządca europejskich obiektów logistycznych – przekazał firmie Zaparoh 11.252 m kw. powierzchni produkcyjnej i magazynowej w PointPark Poznań. Obiekt zrealizowano w formule build-to-suit (BTS) dla producenta wysokiej jakości mebli – sof, krzeseł i łóżek – sprzedającego swe produkty klientom internetowym z Europy Zachodniej i USA.
Zaparoh otrzymał 4.386 m kw. powierzchni produkcyjnej, 6.200 m kw. powierzchni magazynowej oraz 665 m kw. biur. W obiekcie zatrudnienie znalazło 160 osób z gminy Kornik i okolic Poznania. Firma wybrała PointPark Poznań ze względy na bardzo dobrą lokalizację w pobliżu autostrady A2 łączącej park z resztą kraju i Europą Zachodnią oraz kolejowego terminala kontenerowego w sąsiednich Gądkach.
Cieszę się, że firma wybrała na fabrykę naszą gminę. Położenie na skrzyżowaniu strategicznych dróg dobrze jej wróży – skomentował Jerzy Lechnerowski, burmistrz Kórnika.
PointPark Poznań położony jest ok. 10 km od stolicy Wielkopolski, w pobliżu autostrady A2, która od 2012 roku zapewnia Warszawie nieprzerwane połączenie z autostradami wiodącymi do Europy Zachodniej. Z parku w Robakowie można do niej dojechać drogą ekspresową S11. Łączna powierzchnia P3 wynosi prawie 195 tys. m kw. Deweloper dysponuje pozwoleniami na budowę kolejnych czterech budynków w systemie BTS o powierzchni 88 tys. m kw. Być może budowa jednego z nich rozpocznie się jeszcze w tym roku. Do obecnych klientów parku należą PF Logo Express, CEVA Logistics, Transpol CL, Hager Polo oraz Wheels Logistics.
Budowę obiektu dla firmy Zaparoh rozpoczęliśmy w marcu i dostarczyliśmy go na czas i zgodnie z wymaganiami klienta na 1 września – powiedział Piotr Bzowski, dyrektor ds. najmu i rozwoju w P3 Polska.Zaparoh poszukiwał większej powierzchni produkcyjnej ze względu na rosnące potrzeby klientów, a także partnera do współpracy takiego jak P3, który mógłby dostarczyć budynek w oparciu o przedstawione wymagania techniczne.
Artur Zakrzewski, dyrektor zarządzający Zaparoh ocenia:
– Otwarcie centrum produkcyjno-magazynowego w PointPark Poznań będzie dużym wsparciem naszego biznesu, dzięki czemu będziemy mogli dostarczyć naszym internetowym klientom meble wysokiej jakości w cenach konkurencyjnych w stosunku do tradycyjnych sklepów. PointPark Poznań oferuje bardzo atrakcyjną kombinację lokalizacji pozwalającej na łatwy transport wyrobów na nasze największe rynki oraz dostępnej siły roboczej.
Nowy obiekt w Robakowie wybudowała niemiecka firma Goldberg.

Zaparoh otwarcie 3Zaparoh otwarcie 2