Wszystkie projekty BBI Development S.A. beneficjentami otwarcia II linii metra

1068
centrum marszalkowska

centrum marszalkowska

BBI Development S.A, oficjalny partner stoiska m.st. Warszawy podczas targów MIPIM w Cannes, to jedyny inwestor w Warszawie, który zaprezentuje wraz z partnerami trzy projekty realizowane w bezpośrednim sąsiedztwie otwartej II linii metra – Centrum Praskie Koneser na Pradze oraz projekty zlokalizowane w ścisłym centrum stolicy Polski – Centrum Marszałkowska i Złota 44.

Tegoroczna edycja targów MIPIM zbiega się z bardzo dobrą wiadomością dla Warszawy i warszawiaków, czyli z otwarciem centralnego odcinka II linii metra.
Realizując projekty zlokalizowane w jej bezpośrednim sąsiedztwie szczególnie doceniamy pozytywny wpływ tej największej od lat inwestycji infrastrukturalnej w Warszawie na komfort życia mieszkańców, naszych klientów oraz postrzeganie stolicy Polski przez polskich i międzynarodowych inwestorów – mówi Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development S.A.

Metro wspiera rozwój i inwestycje

centrum praskie koneser

Przedstawiciele BBI Development S.A. podkreślają, że oddanie do użytku centralnego odcinka II linii metra redefiniuje nie tylko transportowy i inwestycyjny charakter Warszawy. Ma przede wszystkim wymiar miastotwórczy i cywilizacyjny, w szczególności dla Pragi.
– Jako deweloper od lat aktywny na stołecznym rynku nieruchomości jesteśmy dumni, że m.st. Warszawa może prezentować się na tle innych europejskich miast jako dynamicznie rozwijająca się stolica europejska – miasto, które do 2020 roku planuje wydać aż 25 mld zł na inwestycje infrastrukturalne, które przyciąga czołówkę światowych inwestorów, jest nowoczesne i otwarte – mówi Michał Skotnicki, prezes zarządu BBI Development S.A.

Wielka szansa dla Pragi

– Praga pokaże nam teraz swoje nowe oblicze. Jestem pewien, że pozytywne zmiany odczują zarówno mieszkańcy jak i lokalni prascy przedsiębiorcy. Realizowane przez nas Centrum Praskie Koneser ulokowane w sąsiedztwie stacji metra Dworzec Wileński bez wątpienia korzystnie wpłynie na rozwój dzielnicy i przyciągnie kolejne inwestycje. Stworzymy modne, tętniące życiem miejsce, w odległości zaledwie kilku minut jazdy metrem do Śródmieścia – mówi Rafał Szczepański.
Centrum Praskie Koneser jest projektem mixed-use, który powstaje na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser” i jest realizowane w kooperacji firm Liebrecht & wooD i BBI Development S.A. W kompleksie o łącznej powierzchni użytkowej ponad 75.000 mkw. znajdą się lokale usługowe, biura oraz lofty i soft lofty. Łącznie w Koneserze, na terenie o wielkości połowy warszawskiej Starówki powstanie prawie 350 mieszkań (loftów i soft loftów) oraz 28 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej i 22 tysiące metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Na terenie kompleksu powstanie też pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki.
– Już w drugiej połowie roku ruszy budowa Kwartału Centralnego Centrum Praskiego Koneser. Będzie to komercyjna część projektu, w której powstaną nowoczesne biura, eleganckie butiki, salony mody, oryginalne koncepty gastronomiczne, punkty usługowe oraz klub fitness. Mamy dobre doświadczenia związane ze wspólną realizacją wielokrotnie nagradzanego i sprzedanego w ubiegłym roku za rekordową kwotę 1 mld zł Placu Unii. Jestem przekonany, że Centrum Praskie Koneser wznoszone w partnerstwie z BBI Development S.A. będzie kolejnym unikalnym miejscem na mapie stolicy Polski – mówi Marc Lebbe, dyrektor zarządzający Grupy Liebrecht & wooD.

Impuls do stworzenia prawdziwego centrum stolicy

Centrum Marszałkowska to bez wątpienia unikatowy w skali Warszawy i Polski projekt. Obiekt wyróżnia centralna lokalizacja u zbiegu dwóch linii metra oraz fakt, że to pierwszy i jak dotąd jedyny w Warszawie budynek biurowy zintegrowany ze stacją Metra. Nie ma drugiego takiego punktu na biurowej mapie Warszawy – mówi Rafał Szczepański.

Realizowany przez inwestora projekt Centrum Marszałkowska to nowoczesny obiekt biurowo-handlowy powstający u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej – w miejscu dawnego domu handlowego Sezam. Obiekt zaoferuje łącznie ok. 15.500 m kw. powierzchni użytkowej, z czego 11 tys. mkw. zajmą biura, a ok. 5,5 tys. mkw. handel i usługi. Na dwóch najniższych kondygnacjach budynku powstanie parking na ok. 100 aut.

Ikoniczne niebotyki

roma tower

Podczas tegorocznych targów MIPIM po raz pierwszy w nowej odsłonie zostanie zaprezentowana Złota 44 – najwyższy w Unii Europejskiej luksusowy apartamentowiec, realizowana przez konsorcjum Amstar i BBI Development S.A. – jako symbol sukcesu ekonomicznego Polski i dynamicznie rozwijającej się stolicy kraju.
Ten 52-piętrowy (192 m wysokości) wieżowiec, zaprojektowany przez światowej sławy architekta polskiego pochodzenia, Daniela Libeskinda oferuje łącznie blisko 38.000 mkw. powierzchni użytkowej. Charakteryzuje się luksusową aranżacją apartamentów, zaprojektowanych przez renomowaną pracownię Woods Bagot, ekskluzywnym wyposażeniem oraz śródmiejską lokalizacją. Do dyspozycji rezydentów przeznaczone będą niedostępne dotąd w Polsce usługi i udogodnienia – strefa rekreacyjno-biznesowa, wellness i spa z 25-metrowym basenem, siłownia, prywatna sala kinowa, piwnica do starzenia win oraz recepcja z usługami concierge’a. Na piętrze rekreacyjnym o powierzchni 1400 mkw. znajdzie się także słoneczny taras z jaccuzi i leżakami, zapewniający maksimum komfortu i relaksu. Na powierzchni blisko 900 mkw. powstaną też prestiżowe lokale usługowe i najlepsze restauracje.
Wykorzystując nasze kompetencje i znajomość specyfiki lokalnego rynku nieruchomości, wspólnie z naszym partnerem, firmą Amstar z międzynarodowym doświadczeniem w realizacji projektów mieszkaniowych i silnym zapleczem finansowym ukończymy Złotą 44, tworząc wyjątkowe na skalę europejską miejsce – mówi prezes Michał Skotnicki.
BBI Development przygotowuje do realizacji również swój drugi budynek wysokościowy, który w przyszłości będzie beneficjentem biegnących nieopodal linii metra. W ścisłym centrum Warszawy, u zbiegu ulic Nowogrodzkiej i Emilii Plater BBI Development SA wspólnie z Archidiecezją Warszawską zbuduje Roma Tower – 170-metrowy budynek o ponadczasowej architekturze, zapewniający najwyższej klasy powierzchnie biurowe i doskonale uzupełniający panoramę Śródmieścia.