Wkrótce ruszy budowa Wola House

1084
Wola House

Wola House

W drugim kwartale tego roku spółka Unidevelopment rozpocznie realizację projektu biurowego Wola House przy Al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie.

 

Spółka posiada już pozwolenie na budowę budynku o powierzchni najmu 19 tys. mkw. Złożyła jednak wniosek o zamienne pozwolenie na biurowiec o powierzchni najmu ponad 22,37 tys. mkw.
Obiekt składać się będzie z trzech prostopadłościennych brył, ułożonych w kształt litery H. Większy budynek będzie miał 11 kondygnacji naziemnych i 4 podziemne. Na parterze obiektu powstanie lokal gastronomiczny oraz przestrzenie biurowo-usługowe, a w jego podziemiach znajdzie się parking na 412 samochodów. Przednia część budynku będzie wyróżniała go spośród pozostałych obiektów. Skrajna część od strony frontu będzie „ścięta” pod kątem 83° w stosunku do powierzchni terenu i zakończona niższymi bryłami ze szkła.
Biurowiec powstanie na działce o powierzchni około 5 tys. mkw. Jego pierwszym najemcą będzie Unidevelopment, który zajmie w nim ok. 500 mkw. Projekt budynku powstał w pracowni projektowej Paweł W. Graliński Arch Magic. Unidevelopment planuje pozyskanie dla budynku certyfikatu ekologicznego LEED lub BREEAM. Za komercjalizację biurowca odpowiada BNP Paribas Real Estate Polska. Generalnym wykonawcą budynku jest spółka Unibep.
Ukończenie inwestycji zaplanowano na pierwszy kwartał 2015 roku. Obecnie Unidevelopment prowadzi rozmowy z bankami dotyczące finansowania inwestycji wartej 160-170 mln zł.