Wiemy, który biurowiec przejmie PHN

1174
biurowiec nBank

biurowiec nBank

Polski Holding Nieruchomości poinformował na początku tygodnia o akwizycji biurowca w centrum Warszawy. Jak wynika z nieoficjalnych informacji Propertynews.pl, chodzi o budynek mBanku na Placu Teatralnym.

W oficjalnym komunikacie PHN informował o podpisaniu listu intencyjnego na budynek o powierzchni 18 tys. mkw., który jest w całości wynajęty.
– Nieruchomość położona jest w prestiżowej lokalizacji w ścisłym centrum Warszawy, co zapewnia doskonały dostęp do komunikacji publicznej. W bliskim sąsiedztwie znajdują się nowoczesne biurowce, budynki rządowe, hotele, restauracje oraz sklepy luksusowych marek – pisano w komunikacie.
Biurowiec, w którym mieści się mBank, zlokalizowany jest przy ul. Senatorskiej, naprzeciw Teatru Wielkiego. W pobliżu znajduje się m.in. stacja I linii metra, a także skrzyżowanie al. Solidarności i ul. Marszałkowskiej.
Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest inwestorem i zarządcą na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia 144 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.