12 sierpnia rozpoczęły się prace na ulicy Marynarskiej w Warszawie. Celem inwestycji jest usprawnienie ruchu na Służewcu. Skorzystają na tym m.in. pracownicy i deweloperzy obecni w biurowym zagłębiu Warszawy.
Inwestycja zakłada poszerzenie ulicy Marynarskiej do trzech pasów w każdym kierunku. Dodatkowo w ciągu ulicy Postępu pojawi się wiadukt, który umożliwi bezkolizyjny przejazd nad Marynarską. Przebudowane zostanie skrzyżowanie z ul. Wynalazek.
Przebudowa potrwa aż dwa lata. Jej realizacja ma znacząco poprawić sytuację komunikacyjną na warszawskim Służewcu. Docelowo powstanie linii tramwajowej do Metra Wilanowska, a także usprawnienie ruchu z ulicą Postępu sprawią, że rejon ten będzie znacznie lepiej skomunikowany.
Służewiec Przemysłowy już dziś jest jednym z największych obszarów biurowych w Polsce. W perspektywie pięciu lat może powstać kolejne 300 tys. mkw. biur.
– Warszawski Służewiec Przemysłowy to największy obszar biurowy w Polsce. W ponad 75 nowoczesnych budynkach biurowych o powierzchni ponad miliona metrów kwadratowych, zlokalizowanych na 325 hektarach w okolicach ulic Wołoskiej, Konstruktorskiej, Domaniewskiej, Marynarskiej i Cybernetyki, pracuje ok. 83 tys. osób – tłumaczył Mateusz Polkowski, dyrektor w dziale badań rynku i doradztwa, JLL.
Efektem dotychczasowych braków są liczne przeprowadzki znaczących firm do innych rejonów Warszawy. Do biurowca Gdański Business Center w październiku br. wprowadzi się oddział jednego z największych producentów wyrobów tytoniowych. Do tego samego biurowca z „Mordoru” przeprowadzi się także Aviva.
Czy poprawia infrastruktury drogowej i transportu publicznego odmieni oblicze Służewca? Wielu deweloperów głęboko w to wierzy. Jako miejsce dla biznesu jest świetnie położone – w niedalekiej odległości od lotniska na Okęciu oraz z dobrym dojazdem do Południowej Obwodnicy Warszawy. To zalety, których nie ma np. Bliska Wola.
Jednocześnie dojazd do centrum (oprócz godzin szczytu) nie zabiera dużo czasu. Czynsze w biurowcach nie są wysokie, a ich standard – na dość dobrym poziomie. Czas pokaże, „Mordor” na nowo stanie się magnesem dla najemców.