Warunki zabudowy dla PHN Tower

1158
PHN Tower

PHN Tower

Polski Holding Nieruchomości ma już w ręku warunki zabudowy dla swojego kluczowego projektu – PHN Tower, który ma wyrosnąć przy ulicy Świętokrzyskiej w Warszawie. W planach jest realizacja biurowca o wysokości około 150 metrów mieszczącego około 44-45 tys. mkw. biur.

Wstępną koncepcję wieży przygotowała Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Projekt.
Wkrótce również poinformujemy, kto będzie partnerem przy tej inwestycji. Jest to kwestia najbliższych dni – powiedział Paweł Laskowski-Fabisiewicz, wiceprezes zarządu PHN.
Dodał także, iż są już gotowi, by wbić pierwszą łopatę na budowie biurowca przy ulicy Domaniewskiej (projekt Domaniewska 37C), gdzie pierwszym najemcą jest Poczta Polska, która zajmie około 13 tys. mkw., czyli blisko 45 proc. powierzchni budynku. Grupa wystąpiła już z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę.
Myślę, że jest duża szansa na wybór partnera dla projektu Dalmor Port Rybacki w Gdyni. Otrzymaliśmy już pierwsze oferty od zainteresowanych firm – dodał Paweł Laskowski-Fabisiewicz.
W Gdyni na 10-hektarowym terenie postindustrialnym ma powstać 120 tys. mkw. powierzchni mieszkalnej oraz 70 tys. mkw. powierzchni komercyjnej (biurowej oraz handlowej) oraz marina. PHN kończy także realizację mniejszych budynków – w styczniu 2014 roku ma być gotowy kameralny biurowiec Foksal 10A (3271 mkw. GLA).

Źródło: Eurobuild CEE