Warszawskie targowanie

1419
Targi Mieszkań i Domów w Warszawie

Targi Mieszkań i Domów w Warszawie 
Choć w mediach nie brakuje komunikatów, że ceny nieruchomości będą dalej spadać, kupno mieszkania lub domu już teraz, na 21. Edycji Targów Mieszkań i Domów w Warszawie jest dobrym pomysłem z co najmniej trzech powodów. Po pierwsze, oferta rynkowa nigdy nie była jeszcze tak bogata. Po drugie, wystawcy na targach deklarują gotowość do negocjacji cenowych i oferują promocje obowiązujące tylko na podczas imprezy. Po trzecie – to ostatni moment na skorzystanie z rządowego programu dopłat do kredytów hipotecznych „Rodzina na swoim”, który zostanie wygaszony 31 grudnia.

 – Pierwsza tej jesieni edycja naszych targów, która odbyła się w połowie września pokazała, że pogłoski o niskim popycie na mieszkania są grubo przesadzone. W targowy weekend naszą imprezę odwiedziło 11 tysięcy mieszkańców Warszawy i okolic. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się mieszkania spełniające wymogi funkcjonującego jeszcze programu dopłat do kredytów hipotecznych „Rodzina na swoim” – podsumowuje Andrzej Łuczyszyn, dyrektor zarządzający firmy Nowy Adres S.A., organizatora targów.

Jeśli ktoś z jakiegoś powodu nie mógł wziąć udziału we wrześniowych targach, nic straconego. Już 20 i 21 października w hali nr 4 Centrum Expo XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w jednym miejscu i czasie będzie można zapoznać się z pełną ofertą rynku mieszkań i domów Warszawy i okolic. Poruszanie się po targach ma ułatwiać specjalna mapa-przewodnik, który otrzymają wszyscy odwiedzający imprezę. Aby jeszcze bardziej zaoszczędzić na czasie, organizatorzy przygotowali specjalną wielkoformatową mapę, na której będą zaznaczone inwestycje wszystkich obecnych na targach deweloperów, co znacznie ułatwi uczestnikom targów selekcję stoisk.

W imprezie weźmie blisko 100 wystawców, wśród nich deweloperzy, którzy w ramach akcji „Wielka Jesienna Wyprzedaż” przygotowali unikatowe oferty, dostępne tylko dla uczestników imprezy. Promocje przygotowały m. in. AT Kompania Budowlana, Lux Home, Marvipol Development, Pro Urba, Sawa Apartments Wilanów, Volumetric i wielu innych.

Jak zwykle będzie można zapoznać się z ofertą największych stołecznych deweloperów – stałych bywalców Targów Mieszkań i Domów, w tym AGRO-MAN, Bouygues Immobilier, Fadesa Polnord Polska, Gant Development, JW Construction Holding, Marvipol Development, Pro Urba, Rogowski Development czy Victoria Dom. Wielu spośród wystawców w swojej ofercie posiada domy i właśnie tego typu nieruchomości prezentują na targach m.in. La Rocca Development, Makbud, Wasowscy Development.

Zapraszamy również do zakupów na rynku wtórnym – swoje stoiska na targach mają takie agencje nieruchomości, jak Home Broker, Metrohouse & Partnerzy.

Na stoiskach banków i pośredników finansowych (wśród nich Eurobank, ING Usługi Finansowe, Open Finance, PKO BP) zwiedzający targi dowiedzą się, jak sfinansować planowany zakup nieruchomości. Wszelkie zawiłości prawne i problemy dotyczące transakcji mieszkaniowych pomogą rozwikłać podczas bezpłatnych prelekcji specjaliści lokalnego rynku nieruchomości.

W pierwszym dniu targów, w sobotę o godz. 15:30 nastapi wręczenie nagród w konkursie Homplexowe Wnętrza 2012. Zaproszonym gościom i osobom odwiedzającym targi zostaną zaprezentowane wszystkie prace konkursowe – pomysłowe aranżacje sypialni i salonów skomponowane z produktów ośmiu partnerów konkursu. Po projekcji odbędzie się losowanie zwycięzców spośród internautów, którzy głosowali na najlepsze projekty konkursowe w serwisie Homplex.pl – koszulki z maskotką Homplexa. Następnie ogłoszeni zostaną laureaci i przyznane nagrody oraz wyróżnienia za najlepsze projekty sypialni i salonów. Własne nagrody za najlepszą ekspozycję przyznają również partnerzy konkursu.  Atrakcyjne nagrody to nie wszystko co czeka na laureatów – wybrani przez organizatora i partnerów konkursu projektanci mają szansę nawiązać z nimi dalszą współpracę. Wybrane przez serwis Homplex.pl prace będą prezentowane na terenie targów.

Zwiedzający otrzymają towarzyszący targom bezpłatny „Album Inwestycji  Mieszkaniowych – Warszawa i okolice, jesień/zima 2012″. Prezentowane w nim inwestycje opisane są w najdrobniejszych szczegółach, a klarowna i elegancka forma graficzna ułatwia porównywanie ofert. W albumie znajdzie się też kompendium „Jak kupić mieszkanie?”, zawierające wszystkie informacje niezbędne do szybkiego i bezproblemowego sfinalizowania transakcji, w tym objaśnienie przepisów obowiązującej od niedawna tzw. nowej ustawy deweloperskiej.

Z myślą o najmłodszych uczestnikach targów organizator wraz z firmą Nasze Brykowisko przygotował kolorowy plac zabaw. Z kolei rodzice po trudach poszukiwań będą mogli znaleźć chwilę wytchnienia nad gorącą kawą w eleganckiej kawiarence targowej.

Złotym Sponsorem Targów Mieszkań i Domów w Warszawie jest firma Rogowski Development. Sponsorem Brązowym jest firma Victoria Dom, a Inwestycją Targów – 19. Dzielnica. Wśród Patronów Honorowych targów znajdują się m.in. Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Polski Związek Firm Deweloperskich.

Więcej informacji na www.targi.nowyadres.pl

Targi Mieszkań i Domów

20-21. października 2012 r.

Centrum EXPO XXI

ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa

sobota i niedziela, godz. 10.00-17.00