W NTPP powstanie Centrum Usług Biznesowych

1179
NTPP Centrum Usług Biznesowych

NTPP Centrum Usług Biznesowych

W maju 2015 r. Nickel Technology Park Poznań (NTPP) uruchomi w Złotnikach Centrum Usług Biznesowych – wysokiej klasy infrastrukturę dedykowaną m.in. innowacyjnym przedsiębiorstwom oraz środowiskom naukowym i badawczo-rozwojowym.

W obiekcie o powierzchni prawie 4500 m kw. powstaną nowoczesne biura, sale konferencyjne i przestrzeń wystawiennicza oraz unikatowy w skali regionu testLAB – specjalistyczny zespół pracowni, wspierający rozwój nowych produktów i usług.
Rozbudowa NTPP rozpocznie się wiosną 2014 r. Na realizację inwestycji o wartości 17,5 mln zł park technologiczny pozyskał z WRPO dofinansowanie w wysokości ok. 7 mln zł.
W ciągu niespełna 1,5 roku Nickel Technology Park Poznań powiększy swoją infrastrukturę o kolejną strefę wspierającą rozwój firm oraz jednostek naukowych i badawczo-rozwojowych. Wiosną 2014 r. w Złotnikach k. Poznania spółka rozpocznie budowę innowacyjnego Centrum Usług Biznesowych o powierzchni użytkowej prawie 4500 m kw. W najnowszym obiekcie podpoznańskiego parku technologicznego, obok wysokiej klasy powierzchni biurowych oraz wystawienniczo-konferencyjnych, powstanie wyjątkowy testLAB – zespół specjalistycznych pracowni, kompleksowo wspierających proces rozwoju nowych produktów i usług.
Centrum Usług Biznesowych to jeden z naszych najważniejszych projektów w najbliższych dwóch latach. W grudniu ubiegłego roku otrzymaliśmy na jego realizację dofinansowanie w wysokości prawie 7 milionów złotych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Całą infrastrukturę oraz pakiet usług specjalistycznych planujemy uruchomić już w maju 2015 roku – mówi Dagmara Nickel, prezes NTPP.Nasze najnowsze przedsięwzięcie skierowane jest nie tylko do polskich i zagranicznych przedsiębiorstw, czy przedstawicieli wolnych zawodów, ale także do środowisk akademickich, jednostek badawczo-rozwojowych, pracowni inżynierskich i projektowych. Podmioty zlokalizowane w Centrum Usług Biznesowych będą mogły oczywiście korzystać ze wszystkich udogodnień oferowanych przez nasz park, w tym między innymi z dostępu do naszej sieci powiązań biznesowych i naukowych, pakietu naszych usług dla najemców i usług rozwoju biznesu oraz z usług świadczonych przez pozostałe 53 firmy, działające obecnie na terenie NTPP.
Unikatowy w skali regionu testLAB podpoznańskiego parku będzie się składał z 5 pracowni: modelowania 3D, badań sensorycznych, modelowania matematycznego i statystycznego, projektów technicznych oraz rzeczywistości poszerzonej i wirtualnej. W działającym na zasadzie „open lab” (otwartym dla wszystkich) zespole pracowni zarówno przedsiębiorcy, jak i pracownicy naukowi będą mogli m.in. przetestować prototypy stworzonych przez siebie produktów i usług, zbadać popyt na nie czy przygotować wariantowe biznesplany.
Zaproponowana przez nasz park kompleksowa oferta testowania nowych produktów i usług z pewnością pomoże polskim firmom i zespołom badawczym ograniczyć ryzyko prowadzenia działalności innowacyjnej oraz zmniejszyć wysokie koszty z nią związane – twierdzi Piotr Kwiatek, dyrektor ds. rozwoju NTPP. – W ramach pracowni testLAB będzie można w jednym miejscu zaprojektować i stworzyć wersje prototypowe produktów, zbadać reakcję nabywców na poziomie sensorycznym, a także zmodyfikować założenia biznesowe korzystając z wirtualnej półki.
Centrum Usług Biznesowych będzie czwartą z kolei strefą funkcjonującą w NTPP – otwartym w 2006 r. pierwszym niepublicznym parku technologicznym w Polsce. Na jego terenie od samego początku działają Centrum ICT oraz Centrum Logistyczne. Pierwsze z nich to ponad 8000 m kw. powierzchni biurowej klasy B+, dedykowanej dużym i średnim przedsiębiorstwom, uzupełnione Strefą Rozwoju Biznesu oraz Centrum Konferencyjnym z nowoczesnym sprzętem audiowizualnym. W ramach drugiej ze stref podpoznański park oferuje małym i średnim najemcom ponad 10000 m kw. powierzchni magazynowej wysokiego składowania klasy A wraz z pomieszczeniami biurowymi i socjalnymi.
W 2012 r. na terenie NTPP uruchomiono trzecią strefę – Centrum Biotechnologii. W nowoczesnym ośrodku Nickel BioCentrum, przeznaczonym dla branży Bio/Med., znalazły się wysokiej klasy powierzchnie biurowe oraz laboratoryjne, clean roomy oraz powierzchnie wspólne (zmywalnie, chłodnie, pomieszczenie z urządzeniem HPLC GC). Na terenie centrum działa także Bioinkubator – w pełni wyposażona przestrzeń laboratoryjna, wynajmowana na preferencyjnych warunkach startupom i zespołom badawczym.
Oprócz dedykowanej poszczególnym branżom, nowoczesnej infrastruktury, NTPP oferuje swoim najemcom kompleksowe usługi wspierające ich bieżące funkcjonowanie oraz usługi rozwoju biznesu. W pierwszej grupie znajdują się mi.in. usługi szkoleniowe, doradcze, outsourcing systemów informatycznych, usługa Wirtualnego Biura, rejestracji spółki w Wielkiej Brytanii oraz udziału w Grupie Zakupowej czy usługa Quick PR. Rozwój przedsiębiorstw związanych z parkiem jest natomiast możliwy dzięki projektowi Nickel Inkubator, inicjatywie Capital_Link, czy usługom doradztwa unijnego, transferu technologii i audytu technologicznego oraz usłudze Soft Landing, kierowanej do międzynarodowych firm zainteresowanych rozszerzeniem swojej działalności w Polsce.