Volkswagen Group Polska wybuduje centrum logistyczne pod Poznaniem

1155
Volkswagen centrum logistyczne

Volkswagen centrum logistyczne

Volkswagen Group Polska, oficjalny importer marek VW, Audi, Seat, Skoda, Porsche i VW Samochody Użytkowe w Polsce, podpisał umowę dotyczącą budowy nowoczesnego centrum logistycznego w Komornikach koło Poznania.

Obiekt o powierzchni 30.000 mkw. powstanie w ramach kompleksu SEGRO Logistics Park Poznań i ma zostać ukończony w I kwartale 2015.
Będzie to pod względem powierzchni druga inwestycja magazynowa w Wielkopolsce i siódma w Polsce w tym roku. W procesie wyboru lokalizacji oraz negocjacji warunków komercyjnych inwestycji VW Group Polska reprezentował Jones Lang LaSalle.
Centrum logistyczne VW Group Polska zostanie wybudowane w ramach SEGRO Logistics Park Poznań w miejscowości Komorniki. Kompleks zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2 łączącej Poznań ze Świeckiem, co pozwoli również w znaczący sposób obniżyć natężenie ruchu ciężarówek w centrum Poznania (lokalizacja obecnego magazynu przy ul. Krańcowej generuje roczny ruch na poziomie 4.000 ciężarówek wjeżdżających oraz 3500 wyjeżdżających). Planowane uruchomienie inwestycji to pierwszy kwartał 2015. W przyszłości VW Group Polska planuje rozbudowę nowego centrum logistycznego.
Tomasz Mika, dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych Jones Lang LaSalle w Polsce, powiedział:
– Jesteśmy zaszczyceni faktem, że po raz kolejny mieliśmy przyjemność doradzać Volkswagen Group Polska w procesie poszukiwania lokalizacji magazynowej. Jesteśmy przekonani, że nowe centrum dystrybucyjne w Poznaniu w najwyższym stopniu spełni zakładane funkcje operacyjne, a warunki umowy pozwolą na maksymalizację korzyści płynących z inwestycji. Co więcej, bardzo cieszymy się, że nasza współpraca z Grupą Volkswagen stale się rozwija.
– Cieszymy się niezmiernie z tej inwestycji. Nowe centrum logistyczne będzie większe od obecnej przestrzeni magazynowej o 6.000 mkw., co gwarantuje nam zdecydowanie wyższą produktywność i znaczący wzrost efektywności procesu logistycznego – ocenia Ralf Jochen Berckhan, prezes zarządu VW Group Polska.
Nowe centrum logistyczne spowoduje również wzrost jakości świadczonych usług oraz możliwość ich poszerzenia.
Stanislav Pekar, dyrektor ds. Obsługi Posprzedażnej w VW Group Polska, wyjaśnił:
Przygotowujemy się do wprowadzenia tzw. usługi SDD (Same Day Delivery) polegającej na realizacji zamówienia dilera w dniu, w którym ją zleca. VW Group Polska będzie tym samym prawdopodobnie pierwszą firmą w Polsce świadczącą tę usługę dla tak szerokiego grona odbiorców.
Umowa została podpisana z firmą SEGRO, wiodącym deweloperem, właścicielem i zarządcą nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, na terenie całej Europy.
Paweł Sapek, dyrektor ds. Rozwoju SEGRO na Europę Centralną, stwierdził:
– Z radością witamy VW Group Polska wśród naszych klientów w Poznaniu. Zgodnie z założeniem strategicznym SEGRO oferujemy naszym klientom powierzchnie w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb prowadzonej przez nich działalności. Dzięki ścisłej współpracy z VW Group Polska powstanie specjalistyczny obiekt BTS dedykowany zaawansowanym procesom logistycznym. Decyzja firmy co do wyboru SEGRO Logistics Park Poznań na nowe centrum dystrybucyjne potwierdza znaczenie lokalizacji poznańskiej na logistycznej mapie Polski.

* SEGRO jest wiodącym Europejskim właścicielem-zarządcą oraz deweloperem nieruchomości przemysłowych, obsługującym ponad 1600 klientów prowadzących działalność w różnych branżach przemysłu oraz skupionych w rożnych krajach.