URBANO kupiło działkę w podpoznańskim Bolechowie pod BOP

1227
BOP Bolechowo mapka

BOP Bolechowo mapka

6 ha gruntu w Bolechowie w gminie Czerwonak pod budowę parku magazynowo-przemysłowego kupiła dziś spółka celowa firmy URBANO.

Spółka celowa PUM powołana przez biuro URBANO z Poznania oraz generalnego wykonawcę inwestycji firmę Prebet z Ostrowa Wlkp, reprezentowana przez Rafała Gorączniaka, podpisała dziś akt notarialny kupna 6 ha gruntu w Bolechowie k. Poznania. Stronę sprzedającą reprezentował Przemysław Wira z Re Search Nieruchomości i Inwestycje.
Urząd Gminy Czerwonak na wniosek inwestora opracował decyzję w sprawie ustalenia warunków zabudowy dla przedsięwzięcia polegającego na budowie obiektów produkcyjno-magazynowo-biurowych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i komunikacyjną, w tym drogami wewnętrznymi i miejscami postojowymi. Stanie tam też budynek wartowni, pylon reklamowy i zbiornik przeciwpożarowy. Projekt zagospodarowania terenu opracowała spółka URBANIA.
bop-logoInwestycja powstaje pod marką BOP – Budowa Obiektów Przemysłowych – która jest handlową marką własną URBANO.
– „Budujemy Biznes”, takie hasło jest dewizą URBANO na kolejne lata. Firma w tym roku obchodzi jubileusz 10-lecia – podkreśla prezes Rafał Gorączniak, który w imieniu PUM zawarł umowę nabycia nieruchomości od osób prywatnych. Wartości transakcji nie ujawniono.
BOP w Bolechowie będzie realizowany etapami. Docelowo powstanie tam 20 tys. m kw. zróżnicowanej zabudowy według oczekiwań przedsiębiorców (build-to-suit). Firma prowadzi rozmowy z zainteresowanymi użytkownikami, którzy chcą ulokować swe przedsięwzięcia w tej lokalizacji.
Rozpoczęcie budowy planowane jest na wiosnę 2016 r. Generalny wykonawca firma Prebet, która współtworzy spółkę celową PUM, wybudował dotychczas ponad 500 tys. m kw. obiektów przemysłowych różnego typu.
URBANO swoje usługi i projekty realizuje na terenie całego kraju. W szczególny sposób firma upodobała sobie gminę Czerwonak. W latach 2008-2009 firma opracowała inwestycję polegającą na budowie obiektu handlowego ALDI przy ulicy Piaskowej. Budowę zakończono w 2011 roku. W tej samej lokalizacji powstaje stacja kontroli pojazdów DEKRA oraz inne, mniejsze obiekty usługowe. Prace projektowe są realizowane przez URBANO.
W 2015 roku firma złożyła do gminy wnioski o wydanie warunków zabudowy na budowę obiektu handlowego o powierzchni 2.000 m kw. (typu DIY), budowę osiedla domów wielorodzinnych na 300 mieszkań oraz budowę kompleksu obiektów magazynowych i produkcyjnych BOP.
W 14 numerze Gazety Deweloperskiej można przeczytać także na temat możliwego udziału URBANO w realizacji podmiejskiego systemu mieszkaniowego w jednym z sołectw gminy Czerwonak.

BudujemyBiznes logo

Więcej informacji o URBANO na stronach urbano.pl, urbania.pl oraz deweloper.biz

facebook logo