UNIMOR Development wybrał Xplan

1114
Pomerania Office Park Zefir 1

Pomerania Office Park Zefir 1

Spółka UNIMOR Development S.A. wyłoniła kluczowego wykonawcę prac aranżacyjnych fit-out w pierwszym budynku kompleksu Pomerania Office Park. Została nim firma Xplan, która będzie odpowiedzialna za kompleksowe przygotowanie powierzchni biurowych i części wspólnych obiektu Zefir, powstającego przy ul. Żabi Kruk 16 w Gdańsku.

Na mocy zawartego porozumienia do obowiązków firmy Xplan będzie należało m.in.: kompleksowe wykonanie prac montażowo-budowlanych oraz instalacji wewnętrznych w zakresie aranżacji powierzchni, a także dostarczenie i zainstalowanie wyposażenia biurowego budynku.
Przygotowywany przez nas kompleks Pomerania Office Park jest projektem unikatowym w skali całego Trójmiasta. W ścisłym śródmieściu Gdańska, w rejonie kojarzonym przez lata z działalnością produkcyjną, powstaną nowoczesne obiekty biurowe, które dzięki zastosowanym rozwiązaniom architektonicznym będą jednocześnie doskonale komponowały się z istniejącą zabudową. Biurowiec Zefir stanowi pierwszy element naszego planu. Jego innowacyjny i zarazem kameralny charakter będzie definiował również wygląd pozostałych części kompleksu. Dlatego niezwykle istotne było dla nas wyłonienie firmy, która wykorzystując swoje doświadczenie i wiedzę ekspertów, odpowiednio i zgodnie z naszymi oczekiwaniami, zaaranżuje powierzchnie komercyjne obiektu. Jesteśmy przekonani, iż współpraca z firmą Xplan zaowocuje realizacją nieszablonowych przestrzeni biurowych pobudzających kreatywne myślenie, które będą wyróżniały się na komercyjnej mapie Trójmiasta – powiedział Krzysztof Paul, prezes zarządu spółki UNIMOR Development S.A.
Pierwszym zadaniem powierzonym firmie Xplan jest aranżacja showroomu UNIMOR Development S.A. w biurowcu Zefir. Przestrzeń zlokalizowana jest na parterze obiektu, będzie można zapoznać się tam z koncepcją projektu Pomerania Office Park oraz ofertą dewelopera. Docelowo powstanie tam sala konferencyjna wraz z własnym zapleczem socjalnym i częścią wypoczynkową, udostępniana najemcom kompleksu oraz wszystkim zainteresowanym.
Jesteśmy dumni z tego, iż kolejny deweloper działający na terenie Gdańska powierzył nam swój budynek do realizacji. Dzięki temu, że zostaliśmy wykonawcą prac typu fit-out w budynku Zefir, możemy zapewnić wszystkim najemcom obiektu najwyższą jakość usług i rozwiązania charakterystyczne dla nowoczesnej przestrzeni biurowej, dostosowane bezpośrednio do ich potrzeb – powiedział Wojciech Kaczmarczyk, partner w firmie Xplan.
Czterokondygnacyjny biurowiec Zefir zaoferuje najemcom ok. 4.600 m kw. powierzchni biurowej i usługowej w standardzie technicznym klasy B+ oraz 90 miejsc parkingowych, zaaranżowanych na wewnętrznym dziedzińcu. Projekt architektoniczny obiektu przygotowała pracownia A-PLAN bis z Gdyni, natomiast generalnym wykonawcą inwestycji została spółka DEKPOL S.A. Budynek Zefir, który będzie gotowy na przyjęcie najemców w 2016 r., stanowi element modernizacji zespołu obiektów UNIMOR, usytuowanych w ścisłym śródmieściu Gdańska. Docelowy plan inwestycyjny przewiduje powstanie w tym miejscu nowoczesnego kompleksu biurowo-usługowego Pomerania Office Park, który zaoferuje łącznie ok. 17 tys. m kw. powierzchni użytkowej.

O UNIMOR DEVELOPMENT S.A.
Przedmiotem działalności UNIMOR Development S.A. jest tworzenie i zarządzanie nowoczesnymi nieruchomościami biurowymi, które dzięki doskonałej lokalizacji w ścisłym Śródmieściu Gdańska, zapewniają idealne otoczenie do rozwoju biznesu. Firma funkcjonuje od 1994 r. Obecnie spółka UNIMOR DEVELOPMENT S.A. koncentruje się na realizacji nowoczesnego budynku biurowego Zefir (w ramach Pomerania Office Park), który stanowi pierwszy etap rewitalizacji zespołu budynków UNIMOR, zlokalizowanych w obrębie ulic Żabi Kruk, Wilczej i Rzeźnickiej w Gdańsku. Głównym akcjonariuszem UNIMOR Development S.A., posiadającym ponad 67 proc. akcji spółki, jest MARS Fundusz Inwestycyjny Zamknięty (MARS FIZ), zarządzany przez MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. UNIMOR Development S.A. wraz z czterema innymi spółkami nieruchomościowymi przynależy do grupy MARS REAL ESTATE.

O XPLAN SP. Z O.O.
XPLAN Sp. z o.o. specjalizuje się w wykonywaniu prac typu fit-out. Firma oferuje kompleksowe usługi budowlane: renowację i aranżację powierzchni biurowych, handlowych oraz obiektów użyteczności publicznej. Spółka wywodząca się z rynku warszawskiego, od dwóch lat posiada oddział w Gdańsku, który pozwala na realizację inwestycji na terenie całego Trójmiasta. Na wybrzeżu Xplan zrealizował już powierzchnie biurowe dla takich firm jak: Arla Foods, ADAR, Citibank czy HSBC, co daje ponad 10 tys. mkw. zrealizowanej powierzchni biurowej na terenie Trójmiasta.