Unidevelopment wybuduje kolejne osiedle w Poznaniu

1067
Czarnieckiego Unidevelopment-Monday

Czarnieckiego Unidevelopment-Monday

Spółka Unidevelopment SA zrealizuje swoją największą jak do tej pory inwestycję mieszkaniową. Na osiedlu przy ul. Stefana Czarnieckiego, w poznańskiej dzielnicy Wilda powstanie łącznie 481 mieszkań. Inwestycja powstanie przy wsparciu i współpracy lokalnego dewelopera – firmy Monday Development SA.

 

W związku z planowaną inwestycją, spółka celowa należąca do Unidevelopment SA podpisała 9 maja 2013 roku dwie umowy w sprawie kupna nieruchomości posiadającej już pozwolenie na budowę. Zgodnie z dokumentacją firma zrealizuje na terenie przy ul. Stefana Czarnieckiego osiedle 5- i 6-kondygnacyjnych budynków wielorodzinnych w trzech etapach. W pierwszym z nich powstaną 162 mieszkania, w drugim 179, a w trzecim 140. Na osiedlu planowane są też lokale komercyjne o łącznej powierzchni 1882 m kw. oraz miejsca postojowe – zarówno naziemne, jak i w garażach podziemnych.
Zgodnie ze strategią rozwoju Unidevelopment podejmujemy się realizacji kolejnych atrakcyjnych przedsięwzięć mieszkaniowych  na dwóch dużych rynkach krajowych – warszawskim i poznańskim. Nasz zespół analizuje dostępne nieruchomości i z powodzeniem wybiera rentowne projekty. W ten sposób zapewniamy spółce możliwość rozwoju i systematycznie wzmacniamy jej pozycję rynkową. Osiedle w dzielnicy Wilda jest naszym rekordowym przedsięwzięciem deweloperskim na rynku mieszkaniowym pod kątem liczby lokali. Z pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem klientów. Jego ogromnym atutem będzie lokalizacja – mówi Zbigniew Gościcki, wiceprezes zarządu Unidevelopment.
Zakupiona nieruchomość znajduje się w północnej części dzielnicy Wilda, oddalonej zaledwie o kilka minut drogi od samego centrum Poznania. Klienci zainteresowani zamieszkaniem w tej inwestycji z pewnością docenią łatwy dostęp do infrastruktury miejskiej, w tym komunikacji publicznej. W pobliżu przebiegają trasy linii autobusowych i tramwajowych. Ok. 1,4 km od planowanego osiedla znajduje się Centrum Stary Browar, a w odległości ok. 3 km – Stary Rynek oraz dworzec PKP. W bliskim sąsiedztwie nieruchomości trwa natomiast budowa największego centrum handlowego w całym mieście, Poznań City Center, w którym powstać ma 250 punktów handlowych.

Szczegóły umów

Pierwsza z zawartych umów warunkowych związanych z kupnem nieruchomości u zbiegu ulic Roboczej i Stefana Czarnieckiego dotyczy części terenu, na której powstać ma pierwszy etap inwestycji mieszkaniowej. Właściwy dokument w sprawie przeniesienia prawa użytkowania wieczystego tego fragmentu gruntu zostanie podpisany w przypadku nieskorzystania przez prezydenta miasta Poznań ze standardowo przysługującego mu prawa do pierwokupu. Unidevelopment zawarła też przedwstępną warunkową umowę kupna prawa użytkowania wieczystego kolejnych części terenu przy ul. Stefana Czarnieckiego, na których ma powstać etap II i III osiedla. Proces realizacji i sprzedaży wybudowanych mieszkań prowadzony będzie przy udziale poznańskiego dewelopera Monday Development SA. Firmy budują już wspólnie Osiedle Hevelia na poznańskim Grunwaldzie. Powstają tam 174 mieszkania o powierzchni od 24 do 93 m kw., hala garażowa i lokale użytkowe.
Realizacja kolejnej inwestycji w Poznaniu jest jednym z ważnych elementów strategii Unidevelopment. Spółka działa w kilku obszarach rynku deweloperskiego, dzięki czemu dywersyfikuje swoje przychody i zwiększa stabilność. Pozwala jej to na stały rozwój. W związku z dalszymi planami deweloper przekształcił się w kwietniu br. w spółkę akcyjną. Zmiana ta jest elementem przygotowań do debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych.

***********

Unidevelopment SA jest deweloperem o ugruntowanej pozycji na rynku, należącym do notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie Grupy Unibep. Jest również członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Kompleksowa oferta Unidevelopment obejmuje zarówno mieszkania w budynkach wielorodzinnych jak i obiekty biurowe realizowane z wykorzystaniem ekologicznych metod pracy i materiałów z certyfikatami środowiskowymi.