Umowa z Gestamp rozpoczyna realizację Goodman Wrocław IV Logistics Centre

1099
Goodman Wrocław IV

Goodman Wrocław IV

Goodman, globalny ekspert w dziedzinie nieruchomości logistycznych, rozpoczął budowę nowego zakładu produkcyjnego o powierzchni 19.400 m kw. dla Gestamp – międzynarodowej grupy zajmującej się projektowaniem, opracowywaniem i produkcją części metalowych dla przemysłu motoryzacyjnego. Obiekt powstaje w nowym centrum logistycznym o nazwie Goodman Wrocław IV Logistics Centre.

Ponadto w ramach centrum Goodman buduje spekulacyjny magazyn o powierzchni 20.000 m kw. Zakończenie budowy obu obiektów planowane jest na III kwartał 2015 r.
W nowym zakładzie zatrudnienie znajdzie ok. 200 osób, które będą obsługiwać kluczowych klientów firmy Gestamp z sektora przemysłu motoryzacyjnego w Europie Zachodniej. Centrum logistyczne Goodman zapewnia klientowi możliwość rozbudowy obiektu do 43.600 m kw.
Jak mówi Jose Rogel Sanchez, general manager Gestamp Polska budowa nowego zakładu produkcyjnego we Wrocławiu jest istotnym elementem strategii wzmacniania pozycji firmy na Dolnym Śląsku i pozwoli jej rozszerzyć współpracę z producentami samochodów z Europy Zachodniej.
W okresie najmu Gestamp będzie korzystał z doświadczenia zdobytego przez Goodman dzięki zarządzaniu blisko 300.000 m kw. powierzchni logistycznej dla klientów z sektora motoryzacyjnego w Europie kontynentalnej. Poza technicznym i operacyjnym wsparciem zespołu zarządzania nieruchomościami, Goodman rozwija także dedykowany plan inwestycyjny dla nieruchomości, aby przez lata utrzymać ją w jak najlepszym stanie.
Zdaniem Błażeja Ciesielczaka, dyrektora regionalnego Goodman na Europę Środkowo-Wschodnią umowa z firmą Gestamp pozwala nie tylko poszerzyć kompetencje w zakresie współpracy z sektorem motoryzacyjnym, ale również sprawia, że rośnie pozycja dewelopera we Wrocławiu. Nowa inwestycja jest już czwartym projektem Goodman w tym regionie i powstaje w odpowiedzi na duże zainteresowanie najemców dzięki doskonałej lokalizacji tego miasta i dostępu do wykwalifikowanych pracowników. Wrocław jest kluczowym rynkiem logistycznym w Polsce i dlatego inwestor będzie tu dalej rozwijać swą działalność.

Kluczowa lokalizacja w regionie
Goodman Wrocław IV Logistics Centre o docelowej powierzchni 64.000 m kw. położone jest 0,5 km od drogi A8 (węzeł Wrocław Zachód Autostradowej Obwodnicy Wrocławia) zapewniającej dobre połączenie z Wrocławiem, Górnym Śląskiem, Polską Centralną i Niemcami.
Lokalizacja w obrębie granic miasta zapewnia łatwy dostęp do wykwalifikowanych pracowników. Ponadto centrum logistyczne jest położone w ramach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co pozwoli najemcy na wykorzystanie grantów i dostęp do szkoleń dla pracowników.
Goodman wybudował już łącznie blisko 188.000 m kw. powierzchni magazynowej we Wrocławiu. Najnowsze centrum logistyczne, którego klientem będzie Gestamp jest już czwartym parkiem firmy w tym regionie. Na tę liczbę składają się również Goodman Wrocław East Logistics Centre (klientami są tu Walki Group i TJX Europe), Goodman Wrocław Logistics Centre (Whirlpool) oraz Goodman Wrocław South Logistics Centre (Amazon).
Najemcę reprezentowała firma doradcza JLL.
– W ostatnich kwartałach wrocławski rynek magazynowy był jednym z najaktywniejszych w Polsce. Przemawia za tym m.in. niski współczynnik pustostanów na poziomie zaledwie 6 procent i niedopasowanie wolnych powierzchni do popytu. Ze względu na znakomitą lokalizację oraz potencjał rozwoju Goodman Wrocław IV Logistics Centre jest jedną z najciekawszych inwestycji w regionie – mówi Tomasz Olszewski, dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych JLL na Europę Środkowo-Wschodnią.