UBS inwestuje w Warszawie

1056
Chmielna 134 Business Office Center

Chmielna 134 Business Office Center
Fundusz UBS Real Estate Kapitalanlagegesellschaft zakończył modernizację dwóch warszawskich biurowców.

Pierwszy z nich to sześciokondygnacyjny budynek Chmielna 134 Business Office Center, który oferuje 14 tys. mkw. powierzchni biurowej. Drugi zaś to siedmiokondygnacyjny biurowiec Koszykowa 54, w którym jest około 10 tys. mkw. powierzchni biurowej i 750 powierzchni handlowej.
W trakcie renowacji przebudowano części budynków, zmodernizowano recepcje główne, powierzchnie wspólne, wymieniono instalacje elektryczne i ciepłochłodnicze.
Spółka posiada w Warszawie jeszcze dwa obiekty biurowe. Biurowiec Nowa Praga, który jest siedzibą firmy Strabag, położony jest przy ul. Brechta i liczy około 6,5 tys. mkw. powierzchni. Natomiast budynek Ilmet położony jest przy al. Jana Pawła i ma ponad 19 tys. mkw. powierzchni. Jego dni są jednak policzone, ponieważ spółka zamierza w jego miejscu postawić prawie 190-metrowy wieżowiec, w którym będzie ponad 60 tys. mkw. powierzchni najmu.
Budynek ma być zbliżony wielkością do sąsiadującego z nim biurowca Rondo 1, tak by te dwa obiekty dobrze ze sobą korespondowały – powiedział Michael Loose, Head of Construction & Development UBS na Europę.
UBS chciałby uzyskać pozwolenie na budowę do końca tego lub na początku przyszłego roku. Natomiast w trzecim kwartale 2014 roku rozpocząć się mają prace wyburzeniowe. Spółka nie wyklucza kolejnych akwizycji na warszawskim rynku. Interesują ją projekty biurowe, handlowe oraz magazynowe o wartości 30-60 mln euro.

Źródło: Eurobuild CEE