Trwa budowa wrocławskich loftów

1336
Nowa Papiernia budowa1

Nowa Papiernia budowa1

Realizacja oryginalnych mieszkań Nowej Papierni jest już na takim etapie, że robotnicy rozpoczęli prace przy budowie podziemnych garaży. Na ich stropach powstaną zielone tarasy dla mieszkańców, tworząc jedyną w swoim rodzaju przestrzeń do życia.

 

Budowa loftów Nowej Papierni właśnie weszła w kolejną fazę. W budynkach A i B – czyli tam, gdzie dawniej działała fabryka papieru, a dzisiaj widać już niezwykłą przestrzeń loftów – gotowe są ściany działowe, a także większość instalacji. W budynku A gotowe są już szyby windowe i trwają prace na tarasach na najwyższych piętrach. Z kolei w budynku B tarasy są już gotowe i rozpoczęły się prace wykończeniowe. W obu budynkach pojawiły się ekipy, które zaczęły tynkowanie ścian.
Z perspektywy tarasów na najwyższych piętrach można już podziwiać panoramę najbliższej okolicy, a także dachy i budynki w odległych częściach miasta. Stąd także najlepiej widoczne są postępy w budowie podziemnych garaży Nowej Papierni, które powstają pomiędzy budynkami.
Obecnie gotowa jest cała płyta fundamentowa i połowa słupów nośnych. W kolejnym tygodniu gotowa będzie również część stropu i na żywo zobaczymy, jak wygląda wejście do budynku – mówi Marek Jaworski, kierownik budowy Nowej Papierni.Na garażach powstaną zielone tarasy dla mieszkańców loftów, dzięki czemu samochody nie zabiorą im miejsca do życia. Wręcz przeciwnie, mieszkańcy będą mieli dostęp do unikatowej przestrzeni.
W bliskim sąsiedztwie powstaje budynek New Line. Gotowe jest już wszystkie siedem jego kondygnacji, a obecnie trwają prace wewnątrz budynku. Obecnie 60 proc. ścian działowych jest już wykonanych, a murarze pracują przy następnych. Ekipy instalatorów montują instalacje kanalizacyjne i wentylacyjne. Trwa także budowa dachu i tarasu nad piątym piętrem New Line.
Tak zaawansowany etap prac pozwala na to, żeby potencjalni mieszkańcy oglądali budynek od środka. Wszyscy chętni mogą umówić się w biurze Nowej Papierni i obejrzeć upatrzone mieszkanie New Line.
Gdy wejdziemy do środka, łatwiej będzie sobie wyobrazić docelowy wygląd mieszkania. Zobaczymy układ pokoi, wyobrazimy sobie aranżację wnętrz. To ułatwi podjęcie decyzji, dlatego warto umówić się na spotkanie, tym bardziej, że w sierpniu obowiązują atrakcyjne rabaty na mieszkania New Line – mówi Ewa Piechota, marketing manager Nowej Papierni.
Budynki loftowe A i B będą gotowe pod koniec 2014 r. Budynek New Line zostanie oddany do użytku w marcu 2015 r.