Totalbud oddaje do użytku Villę Juliette

1079
Villa Juliette - widok od ul. Drogomilskiej

Villa Juliette - widok od ul. Drogomilskiej

Zgodnie z harmonogramem prac i umową z inwestorem stołeczna firma Totalbud oddała do użytku budynek mieszkalny Villa Juliette zlokalizowany przy ulicy Drogomilskiej 12 na warszawskim Bemowie.

Odbywają się już odbiory pierwszych mieszkań przez ich nabywców w firmie deweloperskiej Bemowo Drogomilska.
Tym samym dobiegła końca pierwsza w Polsce inwestycja francuskiej Grupy Spirit. Villa Juliette stanęła na działce o powierzchni 900 m kw. Część podziemna tej inwestycji to dwie kondygnacje garażowe na 53 miejsca parkingowe. W pięciopiętrowej części nadziemnej znajdują się mieszkania dwupokojowe o metrażach od 37,29 do 41,95 m kw., trzypokojowe od 58,19 do 66,53 m kw. i czteropokojowe 77,6 m kw.
Zakończenie inwestycji komentuje Mariusz Pałka, prezes Totalbudu:
Z perspektywy czasu oceniam, że warto było związać się ze znanym zachodnim inwestorem, gdyż mogliśmy zrealizować dla stolicy dobry i bardzo estetyczny projekt mieszkaniowy. Villa Juliette jest naszym nad wyraz udanym projektem inaugurującym współpracę z cenionym we Francji inwestorem budowlanym i mam nadzieję na dalszą dobrą współpracę z Grupą Spirit.
Tomasz Sidorowicz, kierownik budowy z ramienia Totalbudu podkreśla, że elewacja budynku została urozmaicona poprzez indywidualnie zaprojektowane oprawy okien. Okna umieszczono w płytkich niszach, zaś nisze te w zależności od kondygnacji są obracane wokół osi okna, co dodatkowo urozmaica elewację i nadaje jej głębi. Kolorystykę budynku zaprojektowano w barwach ciepłych. Większość powierzchni elewacji pokrywa kolor kości słoniowej. Akcenty (oprawa okien) oraz barierki, w tym balkonowe oraz podcień przed wejściem głównym, pokryte są kolorem brązowym.
Totalbud specjalizuje się w kompleksowej budowie obiektów „pod klucz”. Oprócz tego firma wykonuje konstrukcje żelbetowe, roboty ziemne, posadzkarskie i elewacje. 7 listopada 2013 r. Totalbud obchodził 10-lecie istnienia.