Totalbud generalnym wykonawcą budynku na Ursynowie

1112
Matexi Polska

Matexi  Polska

W ramach kontraktu rzędu 30 mln zł warszawska firma Totalbud jest generalnym wykonawcą najnowszego wielofunkcyjnego budynku na warszawskim Ursynowie Północnym. Będzie on miał 106 lokali mieszkalnych oraz dwie wielokondygnacyjne części biurowe po stronach północnej i południowej.

Parter zajmie część usługowa. Obiekt stanie u zbiegu ulic Wawrzyńca Surowieckiego i Eugeniusza Romera. Budynek ma zostać ukończony 1 marca 2015 roku. Będzie on miał 5-6 kondygnacji naziemnych (w zależności od miejsca budynku) i 179 stanowisk parkingowych w dwupoziomowym garażu podziemnym. Powierzchnia zabudowy wynosi 2072 m kw., natomiast powierzchnia użytkowa 9258 m kw. Inwestycję tę otoczy zieleń o powierzchni 647 m kw.
Magdalena Musiał, główny architekt budynku u zbiegu ulic Wawrzyńca Surowieckiego i Eugeniusza Romera, tak komentuje prace swojej pracowni:
Budynek zaprojektowano wzdłuż ulic Surowieckiego i Romera w zabudowie pierzejowej. Trzy skrzydła mieszkalno-biurowe otaczają intymny dziedziniec zielony na dachu parterowych usług. Wzdłuż ulic Romera i Surowieckiego zlokalizowano lokale handlowe. Całkowicie przeszklony parter i pas reklamowy wieczorem rozświetlą skrzyżowanie osiedlowych ulic. W nawiązaniu do tradycji Ursynowa budynek zaprojektowano na lekkiej skarpie i odsunięto od ulic pasem zieleni.
Budynek, którego inwestorem jest firma Matexi Polska, stanie na terenie osiedla wielorodzinnego zaprojektowanego według idei socjalizmu skandynawskiego. Jest on harmonijnie wkomponowany w tę część Ursynowa, gdzie po przeciwnej stronie ulicy W. Surowieckiego stoją pierwsze budynki utrzymane w tym skandynawskim stylu oddane do użytku w latach 70.
Prezes Totalbudu Mariusz Pałka w komentarzu do zaangażowania firmy w tej inwestycji powiedział:
W historii kontaktów między naszymi firmami jest to nasz drugi kontrakt z firmą Matexi Polska. Cieszę się, że i tym razem jest to projekt interesujący, nietuzinkowy, estetyczny, wymagający od generalnego wykonawcy bardzo wysokiej kultury technicznej. Lubimy takie projekty i zawsze realizujemy je na najwyższym poziomie, czego dowód choćby w postaci bardzo dobrych opinii na temat naszej firmy na budowie awangardowego warszawskiego biurowca GreenWings Offices. Cechuje go niespotykanie duża objętość betonu architektonicznego wymagającego wyjątkowej kultury technicznej i to właśnie nam przypadł w udziale kontrakt na wykonanie tych robót. Mamy satysfakcję, iż niedaleko siedziby naszej firmy oddamy do użytku mieszkańcom Ursynowa Północnego harmonijnie zaprojektowany, ciekawy i wielofunkcyjny obiekt, jaki na pewno dobrze i długo posłuży mieszkańcom tej części stolicy.
Roboty budowlane Totalbudu są obecnie na etapie elementów żelbetonowych stanu zero. Gotowe są płyty fundamentowe, stropy i ściany kondygnacji podziemnych. Obecnie rozpoczyna się betonowanie poziomu zero.

Totalbud jest firmą specjalizującą się w konstrukcjach żelbetowych, robotach ziemnych, tynkarskich, posadzkarskich, elewacjach, budowie dróg i placów, jak również w rozbiórkach i wyburzeniach. Ze względu na swoje doświadczenie, potencjał i kwalifikacje władz firmy w krajowej branży budowlanej jest ona niejednokrotnie traktowana jako zleceniobiorca zadań nietuzinkowych, trudniejszych, wymagających specyficznej wiedzy i najwyższej kultury technicznej. W zależności od wymagań kontraktowych firma jest zarówno generalnym wykonawcą, jak i podwykonawcą. Potencjał firmy obejmuje oddawanie obiektów „pod klucz”. 7 listopada br. firma obchodziła 10-lecie istnienia.