To już druga wiecha w Centaurisie na wrocławskim Borku

1051
centauris1

centauris1

Na osiedlu Centauris we Wrocławiu, wieloetapowym, wspólnym przedsięwzięciu deweloperów Vantage Development SA i BNM zakończono kolejną fazę budowy II etapu inwestycji. 15 lutego osiągnięto stan surowy otwarty czwartego już budynku realizowanego w ramach inwestycji mieszkaniowej.

 

Planowany termin zakończenia prac nad tym etapem osiedla przypada na III kwartał 2013 roku.
Generalnym wykonawcą etapu jest Kajima Poland – polski oddział znanej, wywodzącej się z Japonii firmy z długoletnią tradycją w branży budowlanej.
Położony w prestiżowej dzielnicy Wrocławia Krzyki-Borek, u zbiegu ulic Działkowej i Wiktora Brossa, na skraju Parku Skowroniego, kompleks mieszkaniowy Centauris realizowany jest w 4 etapach. Pierwszy z nich, w ramach którego powstało 115 mieszkań, został oddany do użytku jesienią 2011 roku i do tej pory niemal wszystkie zostały sprzedane. Inwestor już wcześniej informował, że osiedle ze względu na lokalizację cieszy się dużym powodzeniem.
Zakończyliśmy z sukcesem pierwszy etap, na który składały się 3 budynki mieszkalne, dlatego naturalnym krokiem jest dalsza rozbudowa osiedla – podkreślał Edward Laufer, prezes zarządu Vantage Development SA.

Centauris 2

W powstającym 7-piętrowym budynku znajdzie się 110 mieszkań o powierzchni od 29 do 99 m kw., w tym kawalerki, funkcjonalne mieszkania 2- i 3-pokojowe oraz rodzinne mieszkania 4- i 5-pokojowe. Większość z mieszkań posiada balkony lub tarasy, a w dwupoziomowym, wielostanowiskowym garażu przewidziano 133 miejsca parkingowe dla przyszłych mieszkańców. Budynek zostanie wyposażony w cichobieżne windy zjeżdżające do poziomu garaży, będzie także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo teren osiedla jest monitorowany.
Zaletą tej lokalizacji jest położenie na skraju 25-hektarowego Parku Skowroniego, który jest doskonałym miejscem aktywnego wypoczynku bądź relaksu. Nieopodal znajduje się również Aquapark oraz centrum sportu przy ul. Spiskiej. Osiedle jest dobrze skomunikowanie z każdą częścią miasta, dzięki przystankom autobusowym i tramwajowym, znajdujących się w pobliżu.
Obiekt wchodzi obecnie w fazę wykończeniową, a inwestor przewiduje odbiór mieszkań pod koniec III kwartału 2013 r.