Tensor już z pierwszą umową najmu

1106
Tensor 2

Tensor 2

Maersk Line wynajął powierzchnię biurową w gdyńskim kompleksie, którego budowa rozpoczęła się zaledwie miesiąc temu.

Maersk Line, lider wśród armatorów kontenerowych, jest pierwszym najemcą w budowanym przez Euro Styl kompleksie biurowym Tensor. Firma zajmie część 3 piętra w budynku X. Agentem wyłącznym kompleksu Tensor jest firma doradcza JLL.
Edyta Wojtkiewicz, dyrektor finansowa Maersk Polska, informuje:
Od dawna poszukiwaliśmy nowej lokalizacji dla naszego gdyńskiego biura. Cieszy nas, że będzie się ono mieścić w nowoczesnym budynku, zapewniającym wygodny dojazd i liczne udogodnienia dla pracowników. Jestem przekonana, że będą się oni w nim czuli bardzo dobrze.
Mikołaj Konopka, wiceprezes Euro Styl, komentuje:
Cieszę się, że najemca będący globalnym graczem zaufał nam na wczesnym etapie realizacji. Dołożymy wszelkich starań, by dalsza współpraca z nowym partnerem była równie sprawna jak dotychczas. Dodam, że realizacja budynku X idzie zgodnie z harmonogramem i bez przeszkód. Mamy pozwolenie na budowę całego kompleksu i widząc duże zainteresowanie najemców projektem, planujemy rozpoczęcie budowy kolejnego biurowca Y w 2015.
Magdalena Reńska, dyrektor w JLL, dodaje:
Rynek powierzchni biurowych w Trójmieście od dłuższego czasu cechuje duża aktywność deweloperów, dlatego tym bardziej postrzegam jako sukces zawarcie umowy typu pre-lease z Maersk Line – co potwierdza atrakcyjność projektu.
Tensor jest nowoczesnym kompleksem biurowym klasy A położonym przy ul. Łużyckiej 8 w Gdyni. Inwestycja to trzy budynki biurowe nazwane X, Y, Z. Łączna powierzchnia biurowa kompleksu sięgnie 20.000 mkw., a najemcy i goście będą mieć do swojej dyspozycji 446 miejsc parkingowych.
Oddanie do użytkowania I etapu przedsięwzięcia – budynku X (ok. 4.960 mkw. biur), zaplanowane jest na zimę 2016 r. Dla komfortu najemców powstanie wewnętrzne patio z elementami małej architektury, elementem wodnym oraz przestrzenią relaksu z torem do gry w boule. Maksymalnie zachowano otaczającą zieleń i drzewostan. Tensor będzie zachęcał do korzystania z rowerów zapewniając miejsca parkowania dla rowerów na zewnątrz i wewnątrz, jak również prysznice, szatnie i szafki dla rowerzystów. Kompleks jest precertyfikowany zielonym certyfikatem BREEAM. Wizję architektoniczną opracowało biuro projektowe Degutis Studio.
Istotnym atutem kompleksu jest lokalizacja przy ul. Łużyckiej, która staje się dynamicznie rozwijającym się i największym regionem biurowym w Gdyni, z bardzo dobrym dostępem do środków komunikacji miejskiej –przystanków autobusowych, stacji Szybkiej Kolei Miejskiej, a w niedalekiej przyszłości również Pomorskiej Kolei Metropolitalnej łączącej Gdynię z lotniskiem w Gdańsku, obszarem Górnego Tarasu Trójmiasta i Kaszub.
Całe zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej w Trójmieście to 493.800 mkw., z czego ok. 65.000 mkw. jest niewynajęte, a wskaźnik pustostanów w Trójmieście po III kw. 2014 znajduje się na poziomie 13,2 proc. W budowie jest prawie 92.000 mkw. powierzchni biurowej, która zostanie dostarczona na rynek w 2015 i 2016 roku.