Technopark Pomerania rozwija się

1074

W szczecińskim technoparku Pomerania powstają trzy nowe budynki oferujacych 11 tys. mkw. powierzchni biurowych. Rozbudowana zostanie także infrastruktura techniczna.

Technopark Pomerania powstał w celu stworzenia możliwości do rozwoju przedsiębiorstw z branży innowacyjności oraz nowych technologii. Miasto Szczecin – inwestor przedsięwzięcia – ma nadzieję, że powstanie Technoparku przyczyni sie do rozwoju całego regionu, a samo miasto stanie się bardziej atrakcyjne dla zagranicznych inwestorów, którzy chętnie lokują swoją działalność w klastrach powstających przy tego typu ośrodkach.

Do końca 2013 roku obok istniejącego inkubatora, kosztem około 100 mln zł, powstaną trzy nowe obiekty. Dwa z nich oferować będą powierzchnie biurowe, dostosowane do potrzeb przyszłych lokatorów – firm z branży ICT. W czterokondygnacyjnych budynkach, poza biurami, powstanie także baz konferencyjno-szkoleniowa. Trzeci z budynków, składających sie na kompleks zaprojektowanych przez szczecińskie biuro architektoniczne City Architekci, przeznaczony będzie na centrum informatyczne z jedną z największych serwerowni w regionie.

źródło: poznańskie-nieruchomości.pl