Targowe nowości Nickel Development – pierwsza prezentacja nowych lokali na osiedlu Księżnej Dąbrówki

1085
Fosowa Nickel Development

Fosowa Nickel Development

Kupowanie kolejnych nieruchomości ciągle od tego samego dewelopera to raczej rzadkość na polskim rynku. W podpoznańskiej Dąbrówce zdarza się to jednak nadzwyczaj często. To zasługa Nickel Development i osiedla Księżnej Dąbrówki, które rodzinna firma deweloperska rozbudowuje już od 17 lat. Najnowszy, dziesiąty etap tej inwestycji został w połowie zaprojektowany z myślą o dotychczasowych klientach. Podczas poznańskich Targów Mieszkań i Domów w najbliższy weekend deweloper zaprezentuje go publiczności po raz pierwszy.

Z perspektywy 17 lat obecności firmy Nickel Development w Dąbrówce można śmiało powiedzieć, że ta lokalizacja to strzał w dziesiątkę. Stopniowa rozbudowa osiedla Księżnej Dąbrówki, która postępowała równocześnie z rozwojem gminy Dopiewo i całej aglomeracji poznańskiej sprawiła, że jest to obecnie jedno z najbardziej atrakcyjnych przedmieść Poznania. Nie powinno więc dziwić, że mieszkańcy Dąbrówki chcą pozostać tam, gdzie zdążyli już zapuścić korzenie.
To, że nasi klienci poszukują nowo powstających mieszkań lub domów na osiedlu Księżnej Dąbrówki jest dla nas wyjątkowym wyróżnieniem i utwierdzeniem w przekonaniu, że wykonujemy dobrze naszą pracę. Dostawaliśmy takie zapytania przy wcześniejszych etapach jego rozbudowy, ale nigdy na taką skalę, jak teraz – mówi Agata Olszyńska, dyrektor sprzedaży i marketingu w Nickel Development.Zainteresowanie obecnych mieszkańców osiedla było tak duże, że w pewnym momencie otworzyliśmy zapisy na nowe mieszkania. Ten, kto znalazł się na liście, teraz ma dostęp do oferty w pierwszej kolejności.
Zapytania o nowe mieszkania i domy w Dąbrówce spływały do dewelopera od początku roku 2016, więc jeszcze sporo przed ogłoszeniem planu zagospodarowania dla terenu, na którym powstanie nowy etap. To skłoniło firmę do wykonania pewnego ukłonu w stronę dotychczasowych klientów, szczególnie tych, którzy interesowali się lokalami o większych powierzchniach. Nowa oferta, obejmująca prawie sto lokali o powierzchni od 49 do 150 m kw. i cenach nieprzekraczających 5 tys. zł za m kw. jest skierowana w dużej mierze właśnie do nich. Spora część z nowych mieszkań będzie spełniać kryteria dopłat w programie MdM.

Jak dwie połowy

Fosowa i Gościniec – to nowe ulice w Dąbrówce, a przy nich staną obie części dziesiątego etapu osiedla Księżnej Dąbrówki. Powstaną one na prawie identycznych działkach u zbiegu ulic Komornickiej i Koronnej. Pierwsza część powstaje z myślą o potencjalnych nowych mieszkańcach Dąbrówki. Nickel Development, na bazie dotychczasowych doświadczeń adresuje ją do młodych par z dziećmi lub bez nich. Swoje miejsce znajdą tu również single. W obu grupach chodzi szczególnie o poszukujących pierwszego własnego mieszkania, na które będą mogli sobie pozwolić. Jednocześnie mają konkretne preferencje i oczekiwania, którym deweloper musi sprostać.
Nasi klienci, którzy wybierają mieszkanie na osiedlu Księżnej Dąbrówki doskonale znają swoje potrzeby i mają sprecyzowane kryteria wyboru – komentuje szefowa sprzedaży w Nickel Development. – Zdają sobie sprawę, że przy założonej cenie, na takie wygodne powierzchnie jak w Dąbrówce, nie ma co liczyć w nieruchomościach położonych w centrum Poznania.
Nie da się ukryć, że ceny za metr kwadratowy mieszkań w Dąbrówce są o wiele atrakcyjniejsze od tych w samym mieście. Wielu klientów rozpatruje więc tamtejsze mieszkania jako substytuty nieruchomości położonych w granicach Poznania, np. na Naramowicach albo na Ratajach. W przypadku wielu młodych osób okazuje się nawet, że w takim porównaniu nie tylko cena jest przewagą mieszkania na zachodnim przedmieściu. Rozwój infrastruktury drogowej sprawił, że po zachodniej obwodnicy, będącej częścią drogi ekspresowej S11, szybciej i łatwiej można dojechać do różnych miejsc w Poznaniu, aniżeli przebijając się przez często zakorkowane centrum miasta.
Są to klienci zmotoryzowani i odległość 15 km od centrum nie jest dla nich przeszkodą by uczyć się, pracować i spotykać ze znajomymi w mieście. Chcą korzystać z miejskiej infrastruktury, ale szukają też możliwości oderwania się od zgiełku miasta nie tylko podczas weekendowych wyjazdów. Bliskość zieleni, przestrzeń, a także przejrzyste układy mieszkań – elastyczne na tyle, by pomieścić nowego członka rodziny, jeśli taki się pojawi – to dla nich istotne wartości. Dla rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym dodatkową przewagą będzie również zlokalizowana w Dąbrówce baza edukacyjna: przedszkole i szkoła podstawowa.

Druga połówka dla starych dąbrówczan

Gościniec to właśnie ta część dziesiątego etapu rozbudowy osiedla Księżnej Dąbrówki, która została zaprojektowana z myślą o ludziach, którzy wrośli już w lokalną społeczność i nie chcą tracić nawiązanych znajomości i przyjaźni, zmieniać długoletnich nawyków, które często przeradzają się w pozytywne rytuały codzienności. Spotkania z sąsiadami w drodze rano do piekarni, czy niezobowiązujące rozmowy „przez płot” przy weekendowych pracach w ogrodzie to rzeczy obce mieszkańcom dużego miasta, ale mieszkańcom przedmieść często trudno jest rezygnować. Co zatem mają oni zrobić, gdy zaczynają „wyrastać” ze swoich mieszkań i domów?
Dojrzałe rodziny są świadome swoich potrzeb, szukają większej, ale i wygodniejszej przestrzeni. Dzieci w takich rodzinach to już nastolatki i mają już swoje wymagania dotyczące miejsca do życia – zauważa Agata Olszyńska. – Choć sytuacja finansowa takich rodzin jest stabilna i na tyle dobra, że śmiało mogliby szukać mieszkań w mieście, oni wolą pozostać tu, gdzie żyli przez wiele lat i dokąd nierzadko sprowadzili również swoich przyjaciół i rodziców.
Często okazuje się, że to właśnie nastolatkowie mają zasadniczy wpływ na pozostanie rodziny na przedmieściu. Szkolne przyjaźnie, które z biegiem lat przeradzają się w sympatie, koledzy i koleżanki, których spotykają w szkole nie tylko na lekcjach, ale również na popołudniowych treningach – to wszystko nastolatkowie mogą stracić przy wyprowadzce do miasta, gdzie każdy jest dużo bardziej anonimowy i jednocześnie mniej powiązany ze swoim otoczeniem.
Z drugiej strony potrzeby nastolatków związane z podróżowaniem do miasta i z powrotem dla wielu rodziców stają się udręką w sytuacji, gdy jedynym środkiem transportu, na jaki mogą liczyć, jest samochód mamy lub taty. Będąca w zasięgu krótkiego spaceru od osiedla Księżnej Dąbrówki stacja kolejowa Palędzie staje się w tym momencie atutem już nie tylko dla podróżujących do pracy, ale również licealistów – dojeżdżających do szkoły i spotkania ze znajomymi. Na poznański Dworzec Główny z Palędzia dojedziemy w mniej niż kwadrans.

Nowoczesny powiew tradycji

Architektura dziesiątego etapu osiedla Księżnej Dąbrówki nie miała nikogo zaskakiwać – ale naturalnie wtopić się w istniejące części osiedla. Od początku jego rozbudowy Nickel Development pilnuje ładu architektonicznego i choć każda z jego dotychczas zbudowanych części ma swoje elementy wyróżniające, wszystkie z nich reprezentują styl eleganckiego, nowoczesnego minimalizmu. Warto zwrócić uwagę, że to swoista przeciwwaga dla nierzadko kiczowatej i do przesady sielskiej architektury wielu przedmiejskich inwestycji.
Nie tylko wytrawni obserwatorzy dostrzegą w projekcie Fosowej i Gościńca elementy dizajnu znanego z wcześniej zrealizowanych: Zamkowej i Książęcej. Również w układach mieszkań znajdziemy raczej ewolucyjne niż rewolucyjne zmiany względem tego, co Nickel Development prezentował w Dąbrówce do tej pory, korzystając z dobrych praktyk i doświadczeń wyniesionych z poprzednich etapów osiedla.

Nowość – duże powierzchnie, ale nie tylko

Nowością względem tego, co Nickel Development oferował w ostatnich kilku etapach Osiedla Księżnej Dąbrówki, będą duże powierzchnie mieszkań i domów. Środkowe i końcowe roczniki wyżu demograficznego, czyli obecni czterdziesto- i trzydziestoparolatkowie wyrastają ze swoich pierwszych mieszkań i są gotowi na kolejną falę inwestycji, większych i – co za tym idzie – również droższych. Adresaci nowej oferty Nickel Development należą właśnie do tych grup wiekowych.
W dziesiątym etapie osiedla Księżnej Dąbrówki powstanie więc 97 nowych lokali, z czego 28 w domach na Gościńcu. W siedmiu budynkach wielorodzinnych na Fosowej znajdzie się natomiast 69 mieszkań o powierzchniach od 49 do 75 m kw. Większość z nich będzie miała 3-4 pokoje. Oprócz tego deweloper zaplanował 12 mieszkań kompaktowych, 2-pokojowych, o powierzchni do 50 m kw., które powinny przyciągnąć uwagę singli poszukujących lokalizacji z dala od gwaru miasta, za to bliżej natury. Tym bardziej, że to w skali Dąbrówki i pobliskich miejscowości absolutnie unikatowa oferta.
Z kolei na Gościńcu powierzchnia mieszkań w domach jednorodzinnych i dwulokalowych będzie wahać się od 100 do 147 m kw. Oprócz przestronnych układów mieszkań z pewnością należy zwrócić tutaj uwagę na ogrody oraz garaże. Miejsce, gdzie można nie tylko zaparkować samochód, ale również przechowywać pod zamknięciem inne rzeczy, to dziś rzadkość w ofercie deweloperów, której wypatruje wielu nabywców, co potwierdziła popularność wyprzedanego przed kilkoma tygodniami etapu Rycerska II.

Początek nowego

Nowy etap osiedla Księżnej Dąbrówki jest wyjątkowy jeszcze z jednego powodu. Budowa Fosowej i Gościńca rozpoczyna bowiem zupełnie nową fazę rozbudowy samej Dąbrówki. Będą to pierwsze zabudowania za ulicą Komornicką od strony parku, gdzie do tej pory było tylko pole. Będzie tam zaciszniej aniżeli w domach umiejscowionych przy ulicy Poznańskiej, będącej jedną z głównych w Dąbrówce. To również będzie przemawiać na korzyść przeprowadzki w ramach osiedla budowanego przez Nickel Development.
Dotrzymując tradycji Nickel Development zaprezentuje swoją nową ofertę podczas Targów Mieszkań i Domów, a konkretnie podczas ich wiosennej edycji 2017, która odbywa się na terenie poznańskiego MTP, w hali nr 3, w dniach 25-26 lutego. Jak zwykle biuro sprzedaży przygotowało dla klientów targowych specjalne promocje, związane zarówno z premierowym etapem osiedla Księżnej Dąbrówki, ale także z pozostałymi inwestycjami, będącymi obecnie w sprzedaży. Na pierwszych dziesięciu klientów, którzy zdecydują się na zakup nieruchomości z nowej oferty osiedla Księżnej Dąbrówki czeka rabat 5000 zł na zakup mieszkania oraz 50-procentowy upust na zakup zewnętrznego miejsca postojowego.

Szczegółowych informacji na temat nowych mieszkań w Dąbrówce udziela również Biuro Sprzedaży Nickel Development, znajdujące się w Poznaniu, przy ul. Piątkowskiej 110. Aktualna oferta znajduje się na stronie internetowej dewelopera: www.nickel.com oraz dedykowanej stronie inwestycji: www.dabrowki.com