Targowa premiera Domu Apartamentowego Botaniczna

1124
Botaniczna Dom Apartamentowy

Botaniczna Dom Apartamentowy

Nickel Development, poznańska firma deweloperska, podczas lutowej edycji Targów Mieszkań i Domów w Poznaniu zaprezentuje kolejną część swojego bestsellerowego Osiedla Botaniczna – Dom Apartamentowy. To projekt wyjątkowy ze względu na śmiałość wykończenia elewacji.

Już przy pierwszym etapie osiedla niecodzienne bryły budynków budziły wiele emocji i niemało kontrowersji. Przy projekcie Domu Apartamentowego architekt i deweloper idą o krok dalej.

Szampański blask w zachodzącym słońcu

Najnowsza propozycja deweloperskiej firmy rodzinnej z Poznania to produkt z wysokiej półki, przygotowany z myślą o najbardziej wymagającej grupie klientów. Odważna wizja dewelopera łączy się tutaj z najwyższej próby designem, który zapewnia użyteczność dla przyszłych mieszkańców. W blasku zachodzącego słońcaDom Apartamentowy będzie jednym z dwóch najbardziej wysuniętych na zachód budynków i w nieco większym oddaleniu od pozostałych zabudowań Osiedla Botaniczna. To zagwarantuje mieszkańcom więcej spokoju i intymności. W dodatku dłuższym bokiem będzie on ustawiony do ulicy Botanicznej – kameralnej ślepej uliczki, za którą rozciąga się poznański Ogród Botaniczny. Mieszkańcy tej części osiedla będą zatem mogli delektować się widokiem słońca zachodzącego za stare drzewa i krzewy ogrodu.
Z zielenią Ogrodu Botanicznego będzie też harmonijnie współgrać wykończenie elewacji Domu Apartamentowego, które zostanie wykonane ze specjalnie sprowadzanej blachy w kolorze szampana.
Ekspozycja na zachodzące słońce sprawi, że refleksy świetlne, które pojawią się na powierzchni odpowiednio giętej i perforowanej blachy dostarczą niespotykanych wrażeń estetycznych – zapowiada Szymon Januszewski, architekt, właściciel studia Insomia, z którego pochodzi projekt Osiedla Botaniczna. – Bardzo istotny przy tym jest fakt, że wykonana w Holandii i obrabiana w Szwajcarii blacha jest zrobiona z aluminium. A zatem nie ulega korozji i oprócz właściwości estetycznych zapewnia również ochronę budynku – dodaje.
Wybór wyjątkowego wykończenia elewacji jest starannie przemyślany. Oprócz Domu Apartamentowego, wykończenie perforowaną blachą znajdzie się również na zlokalizowanym przeciwlegle Wieżowcu. Obydwa budynki obejmą swoim blaskiem i w swoisty sposób zamkną klamrą kompozycję całego Osiedla Botaniczna.

Kameralna przestronność

W przypadku Domu Apartamentowego kameralność budynku harmonijnie łączy się z przestronnością mieszkań. Znajdzie się w nim bowiem tylko piętnaście apartamentów, a każdy z nich będzie mieścił 3-4 pokoje o łącznej powierzchni 70-109 m kw. Do tego bardzo duże, nawet ponad 40-metrowe tarasy.
Oprócz standardowych elementów infrastruktury budynku, takich jak hala garażowa i winda, znajdą się w nim również specjalnie zaprojektowane strefy wejściowe i klatki schodowe. Szlachetne elementy wykończenia wnętrz w połączeniu ze specjalną aranżacją oświetlenia wszystkich części wspólnych nadadzą Domowi Apartamentowemu Botaniczna wyjątkową atmosferę. Istotnym elementem oferty dewelopera są duże, mierzące do 14,5 m kw. komórki lokatorskie przypisane do każdego z lokali. Z kolei w samych apartamentach klienci mogą spodziewać się nowoczesnego systemu ogrzewania – podłogowego oraz kanałowego – okien przesuwnych w salonie, tarasów wyłożonych wysokiej klasy płytami. Każdy z pokoi będzie wyposażony w komplet gniazd teletechnicznych. Wnętrza będą strzec drzwi antywłamaniowe oraz videodomofon. Deweloper przewidział też możliwość montażu klimatyzacji i zagospodarował odpowiednią powierzchnię tarasów pod agregaty.

Poznański design na skandynawską nutę

Tworząc koncepcję Domu Apartamentowego Botaniczna deweloper i pracownia architektoniczna czerpali z najlepszych wzorców światowej architektury. W 2015 roku oczy architektów na całym świecie skierowane były na laureatów konkursu branżowego, w którym zwyciężył bardzo zbliżony do Domu Apartamentowego Botaniczna koncept wykończenia dawnego domu kupieckiego w Kopenhadze. Obiekt jest obecnie siedzibą firmy jubilerskiej Trollbeads.
To jeden z licznych przykładów kreatywnego wykorzystania metalowego poszycia budynku. Wśród najbardziej uznanych w świecie wcześniejszych realizacji tego typu z pewnością możemy wymienić ambasady krajów skandynawskich w Berlinie oraz Slender Apartment House przy Hanover Street w Londynie.
Z ogromną rozwagą podeszliśmy do tej koncepcji, zastanawiając się jak przyjmą ją nasi klienci – wspomina Agata Olszyńska.Po ciepłym przyjęciu oryginalnej architektury pierwszego etapu osiedla uznaliśmy że poznaniacy docenią rozwiązania architektoniczne najwyższej światowej klasy i absolutnie zasługują na to, żeby ich miasto prezentowało się równie nowatorsko, jak europejskie metropolie, które są uosobieniem nowoczesnej architektury – podkreśla.
Rzuty wszystkich apartamentów będą możliwe do obejrzenia już podczas Wielkopolskich Targów Mieszkań i Domów, które odbędą się 13-14 lutego tego roku na terenie MTP. Biuro Sprzedaży Nickel Development zapowiada, że już po targach będzie gotowe do przeprowadzania transakcji -sprzedaży apartamentów w Domu Apartamentowym.

Szczegółowa oferta mieszkań w Domu Apartamentowym znajdzie się na stronie internetowej inwestycji www.botaniczna.com już po najbliższych Targach Mieszkań i Domów.