Szwedzki Pierce AB zaparkuje w Panattoni Park Szczecin

1147
Panattoni Park Szczecin

Panattoni Park Szczecin

Panattoni Europe powiększył portfolio klientów branży e-commerce. Pierce AB – największy szwedzki operator sprzedaży internetowej część, wyposażenia i odzieży motocyklowej zaparkuje w Panattoni Park Szczecin. Firma wynajęła ponad 11.000 m kw. nowoczesnej powierzchni.

Panattoni Europe aktywizuje europejskich klientów poza głównym nurtem rynku nieruchomości przemysłowych w Polsce, ale za to na szlaku komunikacyjnym z Berlinem. Wynikiem tego jest obecność szwedzkiej firmy Pierce AB w Panattoni Park Szczecin, która wynajęła ponad 11.000 m kw. nowoczesnej powierzchni – blisko 10.200 m kw. przeznaczone zostanie na magazyn, zaś ponad 800 m kw. zajmą biura. Pierce AB jest liderem e-commerce branży motocyklowej. Należące do firmy sklepy XLmoto oraz 24mx oferują części, wyposażenie, odzież oraz wszelkie akcesoria motocyklowe, w tym motocrossowe. Wybór Panattoni Park Szczecin pozwoli firmie na szybką i bezawaryjną dystrybucję produktów do Skandynawii, Niemiec, a także do Polski, w której również działają jej sklepy.
Jako lider branży e-commerce wiemy, jak ważny jest czas dostawy. Przeniesienie naszego centrum dystrybucyjnego do Szczecina pozwoli nam na jeszcze sprawniejszą obsługę przesyłek dla klientów w całej Europie. Kluczowym aspektem, który zaważył na wybraniu właśnie tej lokalizacji była jej bliskość w stosunku do rynków Skandynawskich oraz Europy Zachodniej, a także dostęp do wykwalifikowanych pracowników – powiedział Jacek Obral, country manager Pierce AB.
Szczecin już od jakiegoś czasu zaznacza swoją obecność na rynku magazynowym – wcześniej traktowany w kategoriach bardzo lokalnych z peryferyjnym położeniem, dzisiaj podbija rynek. Dzieje się tak za sprawą bezpośredniej bliskości Niemiec i naszych północnych sąsiadów, czego potencjał geograficzny został wzmocniony poprzez obecnie funkcjonującą krajową sieć nowoczesnych dróg. To dostrzegają najemcy, a my jako deweloper odpowiadamy na ich potrzeby – tak obecność Pierce AB w Panattoni Park Szczecin komentuje Robert Dobrzycki, chief executive officer Europe, Panattoni Europe.
Panattoni Park Szczecin to nowoczesne centrum dystrybucyjne dewelopera o planowanej powierzchni 35.500 m kw. w ramach dwóch budynków z możliwością rozbudowy o kolejne 35.000 m kw.. Każdy z obiektów wyposażony zostanie w doki rozładunkowe, bramy wjazdowe z poziomu „0”, a także obszerne place manewrowe i dodatkowe miejsca parkingowe. Natomiast strategiczne położenie centrum – tuż przy węźle Szczecin Dąbie, zaledwie 1 km od autostrady A6 wiodącej do Berlina oraz bliskość drogi S3, a także bezpośrednie sąsiedztwo Specjalnej Strefy Ekonomicznej i niedaleka odległość od stacji kolejowej, zapewni doskonałą bazę logistyczną i produkcyjną dla najemców.
W podpisaniu umowy pośredniczyła agencja doradcza JLL.