Świerkowe Tarasy w Swarzędzu-Rabowicach

1199
Świerkowe Tarasy całość

Świerkowe Tarasy całość

W Swarzędzu-Rabowicach koło Poznania firma Chronos Development buduje osiedle Świerkowe Tarasy. Realizację rozłożono na trzy etapy obejmujące łącznie ok. 240 lokali mieszkalnych.

Najnowsza inwestycja Chronosa w Swarzędzu-Rabowicach to kameralne osiedle położone wśród terenów zielonych w otoczeniu srebrnych świerków. Dedykowane młodym rodzinom, jak i osobom, które wolny czas lubią spędzać w otoczeniu przyrody.
Równocześnie w bliskim sąsiedztwie znajdują się obiekty użyteczności publicznej – baseny, korty tenisowe, parki, kościoły, muzea, jeziora i hale sportowe. Wybierając miejsce na lokalizację osiedla inwestor wziął pod uwagę zarówno walory otaczającej przyrody jak i komunikacyjne.
Osiedle w zabudowie szeregowej powstawać ma w trzech etapach. Zaprojektowano w nim kilka typów budynków szeregowych z lokalami mieszkalnymi o zróżnicowanej wielkości. W budynkach typu A będą mieszkania o powierzchniach 50 i 58 m kw. W budynkach typu B zaprojektowano lokale 66-metrowe. C i C+ mają lokale 75 i 82 m kw., zaś D i D+ – największe, bo 84- i 95-metrowe. Każde lokum ma dostęp do indywidualnego ogródka. Docelowo na osiedlu w ciągu kilku lat powstać ma około 240 lokali.
Od listopada ubiegłego roku w realizacji jest I etap. Powstaje 5 budynków szeregowych po 4 lokale mieszkalne w każdym. Mieszkania są 2-poziomowe obejmujące parter i I piętro, o powierzchniach od 67 do 84 m kw. (można je powiększyć do 95 m kw. o dodatkową przestrzeń na poddaszu).
Każde lokum ma ogródek – wewnętrzne o powierzchni 40 m kw., zaś zewnętrzne 120 m kw. Przy budynkach największych ogródki będą miały od 80 do ok. 200 m kw.
Ceny mieszkań w zależności od położenia wahają się od 3817 do 4052 zł/m kw. brutto. Za całe lokum trzeba zapłacić od 261 do 332 tys. zł. Ta część osiedla ma być gotowa do sierpnia tego roku.

Świerkowe Tarasy
W czerwcu rozpocznie się realizacja II etapu obejmującego większą ilość budynków, w których znajdą się 24 lokale. W większości będą takie same jak budowane obecnie, dojdzie jednak dodatkowy zespół z największymi mieszkaniami po 84 m kw.
Inwestor rozpoczął już podpisywanie umów rezerwacyjnych. Ceny obowiązują takie same jak w I etapie. Do wykończenia budynki mają być przekazane na przełomie marca i kwietnia 2015 r., a do użytkowania latem 2015.
Najmniejsze mieszkania 50- i 58-metrowe (także z ogródkami) realizowane będą w trzecim etapie. Jego rozpoczęcie planowane jest latem 2015 r.