Świat ECO wolny od elektrosmogu

1253
adr-primer

adr-primer

ECO-Classic jest pierwszym deweloperem w Polsce stosującym technologie redukujące wpływ elektrosmogu.

Nie tylko przez dbałość o kwestie formalne, architektoniczne oraz tworzenie przyjaznego, naturalnego i otwartego na potrzeby mieszkańców otoczenia deweloper ECO-Classic dba o podnoszenie jakości życia w swoich inwestycjach. Najnowszą wdrażaną przez dewelopera inicjatywą jest objęcie mieszkańców powstających projektów ochroną przed elektrosmogiem dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań ADR® Technology. Pierwszą inwestycją, w której ECO zastosowała technologie chroniące przed działaniem szkodliwego pola elektrycznego niskich częstotliwości, jest powstające w Gdańsku osiedle Wolne Miasto.

Zdrowy klimat do życia dzięki nowoczesnym technologiom

W związku z bardzo szybkim rozwojem technologicznym ludzie są coraz bardziej narażeni na szkodliwe oddziaływanie pola elektromagnetycznego.
– Świat pędzi do przodu, a my razem z nim. Postępu i rozwoju technologicznego nie da się zatrzymać. Nowoczesny deweloper powinien oferować nie tylko mieszkania najwyższej jakości, przyciągające mnogością dodatkowych funkcjonalności. W dzisiejszych czasach bardzo ważna jest również troska o zdrowie i środowisko naturalne. Należy zatem w miarę możliwości stosować rozwiązania służące maksymalnej poprawie komfortu i jakości życia – mówi Wojciech Fabiński, prezes ECO Classic,.
Firma ECO-Classic jest znana z pionierskich inicjatyw i działań wyprzedzających zdefiniowane potrzeby rynku takich jak: potencjał rynku nieruchomości apartamentowych, rachunek zastrzeżony czy program opieki concierge na osiedlach mieszkaniowych. Deweloper aktywnie zaangażował się w działania proekologiczne, służące tworzeniu dla mieszkańców swoich osiedli zdrowego klimatu życia możliwie najbardziej zbliżonego naturalnemu.
W ramach troski o dobrze pojęte społeczne korzyści, podczas budowy swojej najnowszej inwestycji firma zdecydowała się na zastosowanie nowatorskich rozwiązań ukierunkowanych na ochronę zdrowia i komfortu życia mieszkańców. ECO-Classic, jako pierwszy deweloper w Polsce zaczęła wykorzystywać innowacyjne w skali światowej technologie redukujące we wnętrzach mieszkań emisję i oddziaływanie elektrosmogu – ADR® Technology. Pierwszą inwestycją, w której ECO-Classic zdecydowała się na użycie preparatów chroniących przed szkodliwym promieniowaniem elektromagnetycznym pochodzenia zewnętrznego, jest powstające w Gdańsku osiedle Wolne Miasto. Wolne Miasto – „mieszkanie z wyobraźnią” – oznacza więc dziś także mieszkanie wolne od szkodliwego dla zdrowia promieniowania elektromagnetycznego.
Z gamy produktów ekranujących wchodzących w skład ADR® Technology w inwestycji ECO-Classic zastosowany został ADR® Primer Electro Protect.
Preparat ten jest w pełni ekologiczny. Nasączone nim materiały i powierzchnie (ściany, posadzki) zyskują właściwość ekranowania pola elektrycznego niskich częstotliwości, dzięki czemu chronią osoby przebywające w pomieszczeniach przed polem elektrycznym pochodzącym od przewodów znajdujących się w ścianach, gniazdek, od pobliskich sieci energetycznych i innych pól elektrycznych docierających z zewnątrz: zarówno pochodzących z przypadkowych źródeł (np. wyładowania atmosferyczne), jak i emitowanych w sposób zamierzony. To naturalny ekran, wykorzystujący zjawisko wody „zamrożonej” w materiałach porowatych. Ekspertyzy potwierdzają sięgającą 90 proc. skuteczność działania tego impregnatu.
Zastosowanie tych rozwiązań będzie więc miało korzystny wpływ na działanie układu odpornościowego, utrzymanie wewnętrznej równowagi i samopoczucie.
Technologia ADR® będąca wynalazkiem polskiego naukowca dr inż. Stanisława Wosińskiego, zyskała już międzynarodowe uznanie i renomę. W kwietniu 2011 r. została nagrodzona Złotym Medalem w kategorii „Ochrona Środowiska – Energia” na Międzynarodowej Wystawie Wynalazczości w Genewie.

Nowoczesne mieszkania – już bez elektrosmogu

W oparciu o kryterium komfortu życia mieszkańców powstają wszystkie inwestycje firmy ECO-Classic. Spotkanie z dr Stanisławem Wosińskim, genialnym naukowcem, którego wynalazki doskonale uzupełniają realizowany przez ECO-Classic trend życia w harmonii z naturą, zaowocowało nawiązaniem bliskiej współpracy. Wspólnym celem stało się stworzenie w mieszkaniach środowiska możliwie wolnego od promieniowania elektromagnetycznego i uczynienia go jak najbardziej naturalnym, a więc komfortowym do życia. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych, ale prostych w użyciu produktów wszyscy mieszkańcy najnowszej inwestycji ECO-Classic będą korzystać z ochrony przed szkodliwym wpływem elektrosmogu.
To nowy, świadomy styl życia oparty na harmonii człowieka z otaczającym go środowiskiem – tłumaczy Wojciech Fabiński.
Oprócz wdrożenia innowacyjnego i pionierskiego na polskim rynku projektu ochrony przeciw elektrosmogowi ECO-Classic stwarza optymalne warunki dla życia w bliskim kontakcie z naturą mieszkańcom swoich inwestycji także na innych, bardziej konwencjonalnych polach. Najnowsze osiedla dewelopera, w których kładzie on nacisk na takie zagospodarowanie przestrzeni, które umożliwi mieszkańcom nieskrępowany, bezpośredni kontakt z przyrodą – Wolne Miasto, Hubertus, Kępa Redłowska – są tego najlepszym przykładem.
Wychodzimy z założenia, że na charakter i klimat miejsca duży wpływ ma odpowiednie otoczenie. Naszym celem jest więc dbałość o zapewnienie mieszkańcom możliwości swobodnego obcowania z przyrodą w ich najbliższym sąsiedztwie. Wszystkie inwestycje projektujemy z myślą o ludziach szukających chwili wytchnienia, o komforcie rodzin, o podnoszeniu jakości i stylu życia – tłumaczy prezes ECO-Classic.

***
O firmie:

Grupa ECO – to grupa spółek specjalizujących się w działalności deweloperskiej i inwestycyjnej, obejmującej obiekty biurowe, osiedla mieszkaniowe i apartamentowce. Początki jej działalności sięgają 1983 roku i związane są z działalnością założonej przez grupę architektów firmy architektoniczno-wykonawczej ECO-ABI. Na początku lat 90. XX w. działalność Grupy ECO ewoluowała w kierunku deweloperskim. Firmą, która w 1993 roku powstała by realizować ten nurt jest ECO-Classic.
Obecnie inwestycje Grupy ECO powstają głównie w Warszawie i Trójmieście.
Projekty zrealizowane przez ECO-Classic to:
w Warszawie: ,,Rezydencja Canaletto”, Rezydencja „Pod Orłem”, „Słoneczna Polana”, „Rezydencja Południowa”, „Rezydencja Merliniego”, „Merlini”, „Apartamenty Przyorle”, „Czerska 18″, „Bobrowiecka 3″, biurowiec „Kliwer” oraz elitarne „TRIO Apartamenty”;
w Gdyni: inwestycja „Apartamenty Kępa Redłowska”.
W fazie realizacji są inwestycje „Hubertus” (Warszawa) i „Wolne Miasto” (Gdańsk).
Dbając o bezpieczeństwo prawne i finansowe swoich klientów ECO-Classic, jako pierwsza w Polsce już w roku 2001, zaczęła stosować instytucję rachunku zastrzeżonego.
Na polskim i międzynarodowym rynku Grupa ECO zrealizowała do dziś ponad 100 różnorodnych obiektów mieszkaniowych, biurowych i użyteczności publicznej.
ECO-Classic i jej inwestycje są laureatami licznych prestiżowych nagród i wyróżnień (np. dla „TRIO Apartamenty” – Best Residential Development 2010 i TOP Builder 2011) oraz zdobywają wysokie lokaty w rankingach prasowych.