Stolica na targach mieszkań

1052
targi Wawa wrz. 2015

targi Wawa wrz. 2015

Już 12 i 13 września w hali EXPO XXI rozpocznie się Warszawska Jesień Mieszkaniowa. Swoją ofertę zaprezentuje kilkudziesięciu wystawców.

Sytuacja na rynku mieszkaniowym w ostatnim czasie w niczym nie ustępuje tej na mapach pogodowych – jest gorąco. Nowy Adres postanowił jeszcze lekko podnieść temperaturę, wprowadzając na Targach Mieszkań i Domów całą listę nowości. Start odmienionych targów już 12 września, w hali EXPO XXI. Wszystkie informacje – na zupełnie nowej stronie: Mieszkaniowi.pl.
Zmiany w programie Mieszkanie dla Młodych i tzw. ustawie deweloperskiej oraz zapowiedziana podwyżka obowiązkowego wkładu własnego podnoszą ciśnienie obu zainteresowanym stronom – i kupującym, i deweloperom. Najświeższe ra proc. więcej mieszkań niż w rekordowych latach 2007 i 2013! Deweloperzy radzą sobie z wysokim popytem, między innymi dostosowując ofertę do wymagań MdM. Jak wynika z informacji BGK, liczba składanych wniosków o dofinansowanie rośnie – w II kwartale 2015 niemal 20 proc. nabywców nowych mieszkań skorzystało z dofinansowania. Ceny za metr kwadratowy utrzymują się na stabilnym poziomie (z delikatną tendencją wzrostową). W nadchodzącym sezonie możemy spodziewać się pogodnego frontu.
Z tak optymistyczną prognozą Nowy Adres inauguruje jesienną edycję Targów Mieszkań i Domów. Już 12 i 13 września w hali EXPO XXI rozpocznie się Warszawska Jesień Mieszkaniowa. Swoją ofertę zaprezentuje kilkudziesięciu wystawców, poszukujący nowego mieszkania będą więc mieli z czego wybierać. Najnowsze oferty przedstawią między innymi: Atal, 19 Dzielnica, J.W. Construction i Dolcan. Specjalną Strefę Wnętrz przygotowuje Leroy Merlin. Istotną grupę wystawców stanowić będą eksperci finansowi – banki i doradcy kredytowi – oraz agencje nieruchomości i architekci wnętrz.
Organizatorzy postanowili poszerzyć edukacyjną funkcję targów.
Po wakacyjnej przerwie rynek nieruchomości wyraźnie się rozkręca. Planowane zmiany w ustawodawstwie, kolejne obostrzenia w polityce kredytów hipotecznych – cała ta kumulacja zmiennych powoduje, że człowiek zainteresowany zakupem mieszkania ma wrażenie zagubienia – mówi Andrzej Łuczyszyn, dyrektor zarządzający Nowego Adresu. – Odpowiadając na sygnały osób odwiedzających nasze targi, postanowiliśmy pomóc im w uporządkowaniu informacji o kredytach, umowach, aktach notarialnych. W tym sezonie zapraszamy do dwóch sal seminaryjnych: Strefy Najmu i Zakupu oraz Strefy Finansowej. Tam eksperci: finansiści, prawnicy, rzeczoznawcy, doradcy rynku mieszkaniowego będą w przystępny sposób przeprowadzać przez cały proces pozyskiwania kredytu hipotecznego, zakupu mieszkania, podpisywania umowy. Przebudowujemy formułę targów tak, by klient otrzymał pełen pakiet: katalog promocyjnych ofert najlepszych deweloperów plus instrukcję jego obsługi. Trzecią przestrzeń prelekcji zarezerwowaliśmy dla miast aglomeracji warszawskiej. Tu burmistrzowie i przedstawiciele urzędów Grodziska Mazowieckiego, Radzymina, Wołomina i Mińska Mazowieckiego będą opowiadać o zaletach mieszkania z dala od zgiełku centrum Warszawy.
Wielu przydatnych informacji i analiz dostarcza towarzyszące targom wydawnictwo, album Targi Mieszkań i Domów – Warszawa Jesień 2015. W nim, obok prezentacji wybranych inwestycji wystawców oraz wspomnianych miast aglomeracji, znajdą się dwa poradniki: „Jak kupić mieszkanie” i – nowość w wydawnictwach Nowego Adresu – opracowany we współpracy z ekspertami rynku kredytowego „Poradnik Finansowy”.
Organizatorzy zapraszają na targi całe rodziny. Nowy cennik biletów sprzyja grupowym wycieczkom, a na najmłodszych czeka plac zabaw, gdzie pod opieką doświadczonych animatorów można zostawić dzieci nawet na kilka godzin. Starsi będą mogli odpocząć w targowej kawiarence. Każdy, kto wypełni kupon, będzie miał szansę wygrać nagrodę od producenta luksusowych mebli firmy Rad-Pol.
Przygoda z targami Nowego Adresu nie kończy się na hali EXPO XXI. Organizatorzy zapraszają na Dni Otwarte organizowane przez wystawców. Ich pełną listę można znaleźć w targowym przewodniku oraz na stronie: Mieszkaniowi.pl/dni-otwarte. Tam też już godzinę po zakończeniu targów można będzie zapowiedzieć swoją wizytę na inwestycji. Warto wejść na stronę, zapisać się na wybrane Dni Otwarte – i w ten sposób dać deweloperowi możliwość przygotowania się do tej wizyty.
Wszystkie informacje o czekających na targach atrakcjach, w tym harmonogram seminariów, opublikowane są na zupełnie nowej stronie WWW: Mieszkaniowi.pl. Tam też można szybko, bez stania w kolejce i w specjalnej cenie kupić dwudniowy bilet wstępu na targi.

Więcej informacji na www.mieszkaniowi.pl

targi WARSZAWA JESIEN 2015 PASEK

Targi Mieszkań i Domów
12–13 września 2015 r.
sobota i niedziela, godz. 10:00–17:00
EXPO XXI
ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa