Stock Polska wzmacnia łańcuch dostaw w Goodman Lublin Logistics Centre

1279
Goodman Lublin Logistics Centre

Goodman Lublin Logistics Centre

Po niecałych sześciu miesiącach od zakończenia inwestycji Stock Polska w zaawansowane technologicznie zaplecze produkcyjne, spółka należąca do Stock Spirits Group inauguruje w Lublinie działalność nowego centrum logistycznego. Nowy obiekt będzie wynajmowany od firmy Goodman, globalnego eksperta w dziedzinie nieruchomości logistycznych.

Oparte na najnowszych rozwiązaniach logistycznych procesy zarządzania przepływem produktów, od etapu produkcji aż do dostawy do klienta, będą kolejnym krokiem w procesie realizacji wizji rozwoju firmy Stock Polska – tym razem działania skupią się na wzmocnieniu i ukierunkowaniu operacji związanych z magazynowaniem i dystrybucją gotowych produktów na zróżnicowanym i wymagającym rynku polskim.
Większe możliwości magazynowania produktów firmy Stock same w sobie odgrywają drugorzędną rolę. W głównej mierze chodzi o integrację planowania produkcji i procesów logistycznych, co w efekcie da spółce możliwość bardziej elastycznego i skutecznego kształtowania relacji z partnerami rynkowymi w obszarze dystrybucji przy jednoczesnym zachowaniu najwyższego poziomu usług dopasowanych do potrzeb klienta — powiedział Allan Jagger, dyrektor logistyki i systemów informatycznych w Grupie.
Uzyskanie w tak krótkim czasie ogromnej przewagi nad konkurencją w obecnych, trudnych warunkach rynkowych to zasługa nowego centrum logistycznego w Lublinie. Otwarcie centrum w tak krótkim czasie było możliwe właśnie dzięki owocnej współpracy z firmą Goodman.
Jednym z atutów Lublina jest jego położenie geograficzne, dlatego widzimy ogromny potencjał dla branży logistycznej w naszym mieście. Sukcesywnie dążymy do modernizacji i rozbudowy traktów komunikacyjnych – powiedział Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.
Partnerstwo ze Stock Polska przy tym projekcie przyniosło korzyści obu stronom. Dla nas było to mocne wejście na obiecujący rynek nieruchomości komercyjnych regionu Lubelszczyzny we wschodniej Polsce. Otwarcie tego nowoczesnego obiektu w tak krótkim czasie po raz kolejny potwierdza naszą zdolność do realizowania najbardziej ambitnych celów — podkreślił Błażej Ciesielczak, dyrektor regionalny firmy Goodman na Europę Środkowo-Wschodnią.
Ian Croxford, dyrektor operacyjny Grupy pełniący również funkcję dyrektora generalnego Stock Polska stwierdził:
Cieszę się z otwarcia naszego centralnego magazynu w Lublinie, który znakomicie uzupełnia nasz łańcuch dostaw. Zainwestowaliśmy we wszystkie obiekty w Lublinie i mamy teraz zaplecze światowej klasy. Chciałbym pogratulować wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt oraz wszystkim naszym pracownikom, którzy nieustannie dążą do wprowadzania ulepszeń w każdym obszarze naszych usług.