Skanska wśród największych podatników w Polsce

1143
skanska znak

skanska znak

Skanska znalazła się w rankingach przygotowanych przez Puls Biznesu oraz Rzeczpospolitą, które uwzględniają największych w Polsce płatników podatku CIT. W obu zestawieniach Skanska jest liderem branży budowlanej – w latach 2009-2013 wpłaciła do polskiego budżetu ponad 260 mln zł.

W rankingu Rzeczpospolitej Skanska uzyskała 26 miejsce wśród firm, które oddały najwięcej fiskusowi przez ostatnie pięć lat. Z kolei w zestawieniu Pulsu Biznesu znalazła się w gronie 100 największych podatników, wpłacając do polskiego budżetu w 2012 r. ponad 42 mln zł.
Skanska to wiodąca światowa firma zajmująca się działalnością budowlaną i deweloperską. Zajmuje regularnie czołowe miejsca w najważniejszych rankingach i zestawieniach biznesowych.
Cieszymy się, że Skanska znalazła się na liście firm, które wpłacają najwięcej do budżetu, wspierając w ten sposób gospodarkę naszego kraju. Osiągamy stabilne przychody, stale rozszerzamy swoją działalność w Polsce i bierzemy aktywny udział w rozwoju kraju. Chcemy jednak być liderem rynku nie tylko w zakresie przychodów i rentowności, ale także wzmocnić i utrzymać naszą pozycję lidera w zakresie bezpieczeństwa pracy, etyki w biznesie, zielonego budownictwa i jakości – mówi Krzysztof Andrulewicz, prezes zarządu Skanska S.A.
W Polsce Grupa Skanska jest obecna na rynku generalnego wykonawstwa oraz jako deweloper nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, a także działa na polu partnerstwa publiczno-prywatnego.
W ciągu najbliższych miesięcy Grupa Skanska planuje przyjąć do pracy w Polsce ok. 800 osób. Firma podkreśla, że jej rozwój w naszym kraju znacząco przyspiesza. Do 2015 roku Skanska S.A. chce podwoić sprzedaż w stosunku do roku 2011. Skanska Property Poland planuje kupno działek pod kolejne inwestycje biurowe w największych miastach Polski, a w najbliższych latach Skanska Residential Development zamierza rozpocząć budowę kolejnych osiedli mieszkaniowych.