Skanska Property Poland po najlepszym roku w historii kupi nowe działki

1114
Green Day Skanska

Green Day Skanska

Skanska Property Poland ma za sobą najlepsze 12 miesięcy w swojej historii. W tym czasie firma sprzedała aż cztery kompleksy biurowe o łącznej powierzchni najmu prawie 85 tys. m kw. za prawie 300 milionów euro, czyli ponad 1,2 miliarda złotych. W 2014 roku deweloper chce kupić działki pod cztery nowe projekty.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Skanska Property Poland sprzedała cztery kompleksy biurowe: bliźniacze wieże Green Towers we Wrocławiu za 64 miliony euro, składający się z dwóch budynków kompleks Nordea House i Green Corner w Warszawie za 94,6 miliona euro, Green Day we Wrocławiu za 43,4 miliona euro i niedawno Atrium 1 w Warszawie za 94 miliony euro. Dwa ostatnie biurowce będą ukończone już w 2014 roku, ale nie przeszkodziło to w znalezieniu inwestorów zachęconych świetną lokalizacją, wysoką jakością budynków i wieloletnimi umowami najmu z renomowanymi firmami.
Skanska jest również w trakcie realizacji biurowców Kapelanka 42 w Krakowie, Dominikański we Wrocławiu oraz Silesia Business Park w Katowicach i przygotowuje się do budowy kompleksu biurowego przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Firma kupi też grunty pod kolejne budynki.

Waldemar Olbryk prezes Skanska Property Poland
W 2014 roku planujemy zakup czterech nowych działek pod projekty biurowe, co najmniej jednej w Warszawie i trzech w miastach regionalnych. Zdajemy sobie sprawę, że tylko posiadając działki w najlepszych lokalizacjach odpowiednio wcześnie, będziemy w stanie dostarczyć najemcom powierzchnię biurową w oczekiwanym przez nich miejscu, czasie i standardzie – zapowiada Waldemar Olbryk, prezes Skanska Property Poland.
Rok 2013 zakończy się dla Skanska sukcesem na rynku biurowym nie tylko w Polsce, ale także na Węgrzech, w Czechach i w Rumunii. Green House w Budapeszcie – pierwszy na Węgrzech budynek biurowy z certyfikatem LEED na najwyższym poziomie Platinum, jest już wynajęty w 93 proc. W stolicy Czech Skanska pracuje nad dwoma projektami biurowymi; Riverview o powierzchni 7.000 m kw. jest już w budowie, a jeszcze przed końcem roku rozpocznie się budowa Corso Court, który zaoferuje 17.000 m kw. powierzchni. Firma otworzyła także nowy dla siebie rynek w Rumunii, gdzie ruszył pierwszy projekt biurowy szwedzkiego dewelopera – Green Court Bucharest, który będzie budowanym w 3 etapach kompleksem o łącznej powierzchni 52.000 m kw.
Mam wielką satysfakcję z naszych wyników w 2013 roku – mówi prezes Waldemar Olbryk. – Potwierdzają one skuteczność naszego modelu działania, który opiera się na trzech filarach. Kupujemy grunty w korzystnych okresach w najlepszych lokalizacjach, projektujemy komfortowe, zdrowe i oszczędne miejsca pracy, a generalnym wykonawcą naszych biurowców jest Skanska SA, dzięki czemu dostarczamy wysoką jakość w krótkich terminach. Tego dzisiaj poszukują najemcy, a następnie inwestorzy.
Sukcesy komercyjne Skanska znalazły odzwierciedlenie w przyznanych w tym roku nagrodach dla najlepszych deweloperów biurowych. Skanska została Deweloperem Biurowym Roku i Zielonym Deweloperem Roku w prestiżowym konkursie Eurobuild CEE, którego wyniki ogłoszono 5 grudnia. Wcześniej deweloper otrzymał nagrody EuropaProperty CEE Green Building Awards w kategoriach: Zielony Deweloper Roku oraz Firma Roku. W tym samym konkursie Atrium 1 zostało uznane za najlepszy budynek precertyfikowany w systemie LEED, a Green House w Budapeszcie za najlepszy budynek certyfikowany w LEED. Wiosną tego roku firma otrzymała również nagrody CEEQA 2013 dla Lidera Zielonego Budownictwa i Dewelopera Roku oraz nagrody CEEQA RealGreen 2013 dla Skanska jako dewelopera i dla pierwszego budynku Green Towers we Wrocławiu.

Wiz: Green Day