Skanska o nowych inwestycjach nie tylko w stolicy

1266
Skanska Serek Wolski

Skanska Serek Wolski

Nowe inwestycje we wszystkich dużych miastach Polski oraz wytrwałe poszukiwania atrakcyjnych gruntów – jak zapewnia w rozmowie z Propertynews.pl Ewelina Kałużna, Skanska nie zwalnia tempa rozwoju.

Skanska Property Poland od lat jest obecna w Warszawie i rynkach regionalnych.
Nie boimy się inwestować w stolicy, co potwierdza nasz nowy projekt przy rondzie Daszyńskiego: Generation Park – zapowiada Kałużna.
W projekcie znajdzie się 85 tys. mkw. powierzchni biurowej.
To nie koniec, będziemy realizować drugą inwestycję na tzw. Serku Wolskim, gdzie dostarczymy 70 tys. mkw. – zapowiada przedstawicielka Skanska Property Poland.
Firma zamierza wyjść poza Centrum.
Kupiliśmy już pierwszą działkę na Dolnym Mokotowie – projekt V-point, ale przyglądamy się również innym lokalizacjom. Wierzymy, że te wszystkie projekty wynajmiemy – dodaje.
Na celowniku wśród miast regionalnych pozostają m.in. Kraków i Wrocław.
W Krakowie uruchomiliśmy projekt High Five w znakomitej lokalizacji. Wrocław również, jesteśmy w trakcie budowy II fazy projektu Green Day – zapowiada.
Skanska buduje również w Łodzi – w kompleksie Nowa Fabryczna. Nowe inwestycje powstają również w Poznaniu oraz w Katowicach. Skanska kupiła również nieruchomości w Gdańsku.
Jeszcze w tym roku ruszy budowa kompleksu biurowego na warszawskim Serku Wolskim. Docelowo powstanie m.in. 130-metrowy wieżowiec.
Firma dostała już pozwolenie na budowę pierwszego, ośmiopiętrowego budynku. Prace rozpoczną się w połowie roku, a zakończą na początku 2018 roku. W drugim etapie powstanie nieco większy, kolejny budynek. Na koniec powstanie 130-metrowy wysokościowiec. Budowa ruszy prawdopodobnie w 2019, a skończy się w 2021 roku.
W budynkach znajdzie się łącznie 55 tys. mkw. powierzchni biurowej.
Projekt architektoniczny przygotowuje pracownia Kuryłowicz & Associates.

Autor: Propertynews.pl