Ruszyły prace projektowe przy inwestycji Metropolitan Outlet Bydgoszcz

1079
Metropolitan Outlet Bydgoszcz

Metropolitan Outlet Bydgoszcz

Ruszyły prace projektowe przy Metropolitan Outlet Bydgoszcz – najnowszej inwestycji Carrefour i White Star Real Estate. Będzie to pierwsze centrum wyprzedażowe w mieście, skupiające sklepy znanych i lubianych marek z różnych segmentów rynku handlowego.

Powierzchnia najmu Metropolitan Outlet Bydgoszcz wyniesie 11.500 mkw. Centrum powstanie na miejscu obecnej galerii handlowej przy Al. Jana Pawła II. Lokalizacja Metropolitan Outlet Bydgoszcz pozwala na łatwy dojazd nie tylko mieszkańcom Bydgoszczy, ale także innych miast województwa kujawsko–pomorskiego, takich jak Toruń, Grudziądz, Inowrocław, czy Włocławek.
W ofercie znajdzie się ponad 60 markowych sklepów i punktów outletowych. Głównym operatorem spożywczym nowego centrum pozostanie hipermarket Carrefour, który zostanie gruntownie przebudowany i zmodernizowany.
Agentem wyłącznym odpowiedzialnym za pozyskanie najemców do Metropolitan Outlet Bydgoszcz jest międzynarodowa firma doradcza JLL oraz White Star Real Estate.
Grażyna Melibruda, dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Handlowych w JLL informuje:
Metropolitan Outlet Bydgoszcz cieszy się dużym zainteresowaniem najemców chcących uruchomić swój sklep w pierwszym centrum wyprzedażowym w mieście. Prowadzimy szereg zaawansowanych rozmów z firmami z takich branż jak moda, obuwie, sport, czy wyposażenie wnętrz. Popularność projektu i bardzo pozytywny odzew ze strony potencjalnych najemców zaowocowały rozpoczęciem prac projektowych, które w niedługim czasie pozwolą na wystąpienie o pozwolenie na budowę.
Dariusz Drapała, development manager w White Star Real Estate dodaje:
Coraz większa grupa najemców reprezentujących znane miedzynarodowe marki zgłasza poważne zainteresowanie najmem lokali w Metropolitan Outlet. Bydgoszcz, jako największy ośrodek kulturalny, handlowy i gospodarczy w regionie, stanowi bardzo atrakcyjną lokalizację dla tego typu obiektu, co także potwierdzają prowadzone przez nas rozmowy. Informacje, jakie uzyskalismy od rozpoczęcia procesu komercjalizacji pod koniec 2015 roku, pozwoliły nam potwierdzić planowaną koncepcję i przejść do etapu związanego z projektem budowlanym.
Otwarcie nowego obiektu zaplanowano na I połowę 2017 r.
Ronan Martin, wiceprezes zarządu Carrefour Polska ds. Ekspansji i Centrów Handlowych podkreśla:
Prace nad bydgoską inwestycją są intensywne i przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem. Po skompletowaniu całości dokumentacji rozpoczniemy procedurę starania się o pozwolenie na budowę. Prace konstrukcyjne chcemy rozpocząć jeszcze w I półroczu 2016, aby w następnym roku powitać już pierwszych gości nowego centrum wyprzedażowego Metropolitan Outlet Bydgoszcz.