Ruszyła budowa Centrum Logistyczno-Biurowego Sosnowiec Milowice

1119
Centrum Logistyczno Biurowe Milowice

Centrum Logistyczno Biurowe Milowice

Kilka tygodni temu ruszyła w Sosnowcu budowa nowej inwestycji 7R Logistic S.A. – Centrum Logistyczno-Biurowego Sosnowiec Milowice. Doskonała lokalizacja inwestycji gwarantuje przyszłym najemcom wygodne połączenie ze wszystkimi miastami aglomeracji śląskiej oraz autostradą i lotniskami.

Centrum Logistyczno-Biurowe Milowice powstaje w Sosnowcu przy ulicy Baczyńskiego. Bliskość środków komunikacji miejskiej oraz sąsiedztwo sklepów, biur, zakładów produkcyjnych, ośrodków zdrowia i aptek czynią nową inwestycję doskonałym miejscem do rozwoju działalności biznesowej firm z różnych sektorów. Dostępne powierzchnie są odpowiednie dla najemców pochodzących zarówno z branży FMCG, farmaceutycznej, elektronicznej czy e-commerence. Atrakcyjność inwestycji została szybko doceniona i pierwsza umowa najmu została już podpisana.
Inwestycja budzi duże zainteresowanie na rynku. Prowadzimy bardzo wiele rozmów z potencjalnymi najemcami, podpisaliśmy też pierwszą umowę najmu – mówi Olga Brusik, senior leasing manager.
Budowa nowego A-klasowego magazynu wysokiego składowania o powierzchni około 7,4 tys. mkw. z zapleczem biurowym o powierzchni około 3,2 tys. mkw. została podzielona na dwa etapy. Na początku przyszłego roku do użytku zostanie oddana część magazynowa składająca się z dwóch hal magazynowych, gdzie można wynajmować powierzchnię już od 500-600 mkw. Od I kwartału 2015 roku zostaną udostępnione klimatyzowane powierzchnie biurowe z windą, oferowane w module open space do dowolnej aranżacji. Dodatkowo wzdłuż głównej ulicy istnieje możliwość dostosowania pomieszczeń na parterze do celów wystawienniczych i ekspozycji towarów. Teren całego centrum logistyczno-biurowego będzie monitorowany 24 h/dobę oraz posiadał parking dla samochodów osobowych oraz dostawczych.
Prace na budowie postępują zgodnie z harmonogramem. Obecnie kończymy elewację. Oba etapy inwestycji zostaną ukończone w pierwotnie planowanych terminach – mówi Ryszard Gretkowski, wiceprezes zarządu 7R Logistic S.A.Inwestycja realizowana jest na poprzemysłowym terenie, dotychczas nieużytkowanym. Dzięki jego rewitalizacji niebawem powstanie na nim nowoczesne centrum logistyczno-biurowe.

7R Logistic S.A. jest firmą deweloperską z Krakowa zajmującą się przygotowaniem, realizacją i zarządzaniem nowoczesnymi obiektami magazynowymi. Specjalizuje się w inwestycjach build to suit (BTS) dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb i oczekiwań klientów. 7R Logistic jest inwestorem Centrum Logistycznego w Gdańsku-Kowale, Centrum Logistycznego Kraków-Kokotów i Centrum Logistyczno-Biurowego Sosnowiec Milowice. Misją 7R Logistic S.A. jest wdrażanie elastycznych rozwiązań z zakresu logistyki, dzięki którym najemcy będą mogli zoptymalizować procesy logistyczne w swoich firmach.