Rusza budowa kompleksu Sobieski Business Park

1118
Sobieski Business Park

Sobieski Business Park

Kompleks biurowy Sobieski Business Park, którego pierwszy etap realizowany jest przez firmę Europlan w Warszawie, uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę. Wyłącznym agentem przy komercjalizacji pierwszej fazy projektu jest międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Inwestycja Sobieski Business Park położona jest przy Trakcie Królewskim, na warszawskim Mokotowie, u zbiegu dwóch arterii komunikacyjnych ulic Sobieskiego i Sikorskiego, w lokalizacji z rozbudowaną siecią tras rowerowych. Będzie się on składał z 3 budynków o łącznej powierzchni biurowej wynoszącej ok. 30.000 mkw. Pierwsza faza projektu realizowana przez Europlan oferować będzie ok.7.900 mkw. powierzchni biurowej na siedmiu kondygnacjach, w tym 365 mkw. powierzchni handlowej.
Biurowiec został zaprojektowany w oparciu o najwyższe standardy budownictwa ekologicznego. Inwestor stara się o uzyskanie certyfikatu BREEAM. Przewidywana data oddania I fazy projektu do użytku to czwarty kwartał 2014 r. W okolicy planowane są nowe inwestycje infrastrukturalne: trasa linii tramwajowej, południowa obwodnica Warszawy oraz obwodnica miejska.
Europlan jest firmą deweloperską, która od 2005 r. realizuje w Warszawie projekty mieszkaniowe i biurowe. W ostatnich miesiącach Europlan zakończył budowę biurowca FENIKS w centrum Warszawy.