Rusza budowa Business Garden Poznań

1071
Business Garden Poznań środek

Przy ul. Marcelińskiej i Bułgarskiej w Poznaniu firma PORR (Polska) rozpoczęła przygotowania placu budowy Business Garden Poznań – inwestycji SwedeCenter.

Business Garden Poznań – jeden z trzech parków biznesowych realizowanych pod marką Business Garden – to centrum biurowe klasy A w dziewięciu budynkach o planowanej powierzchni najmu około 80.000 metrów kwadratowych. Kompleks usytuowany będzie na sześciohektarowej działce przy skrzyżowaniu ulic Marcelińskiej, Bułgarskiej i Łubieńskiej. Oferuje w pełni niezależne środowisko pracy oraz zapewnia powierzchnie biurowe, usługowe i związane z nim udogodnienia.

SwedeCenter otrzymało dla Business Garden Poznań precertyfikację LEED Gold, przyznawaną przez USGBC. Jest to pierwszy park biznesowy i druga inwestycja w Poznaniu, która otrzymała taką certyfikację.

Podobnie jak we wszystkich pozostałych inwestycjach Business Garden, projekt w Poznaniu został zaprojektowany w oparciu o nowoczesne i energooszczędne rozwiązania techniczne zgodne z wymogami certyfikacji LEED, czego dowodem jest otrzymana przez dewelopera precertyfikacja. Zastosowanie sprawdzonych technologii i pro-ekologicznych rozwiązań takich jak: wykorzystanie materiałów lokalnych, w celu ograniczenia emisji spalin w trakcie transportu; energooszczędne oświetlenie z systemem sterowania i czujnikami ruchu wyłączającymi zbędne oświetlenie w częściach wspólnych budynków; energooszczędny system wentylacji i chłodzenia oparty na belkach chłodzących; zaprojektowanie zielonych dachów, redukujących efekt „wyspy cieplnej”; zastosowanie wodooszczędnej armatury, pozwalającej na oszczędną gospodarkę zużycia wody; gromadzenie i powtórne wykorzystywanie wody opadowej do nawadniania terenów zielonych, czy wreszcie wyznaczenie parkingów dla rowerów z węzłami sanitarnymi i szatnią dla rowerzystów w podziemnej hali garażowej jest gwarancją wysokiej jakości środowiska pracy i pozwoli na zmniejszenie kosztów operacyjnych obiektu z korzyścią dla najemców.

Roger Andersson, dyrektor zarządzający SwedeCenter powiedział:

Otrzymana precertyfikacja LEED Gold stanowi arbitralne potwierdzenie, że realizowany przez nas park biznesowy został zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Liczymy, że wszystkie budynki Business Garden w Poznaniu otrzymają ostateczny certyfikat na poziomie Gold.

Business Garden Poznań środek

Jako generalnego wykonawcę kompleksu biurowego Business Garden w Poznaniu spółka deweloperska SwedeCenter wybrała firmę PORR (Polska). Kontrakt dotyczy realizacji pierwszego etapu inwestycji, której zakończenie zaplanowano na koniec 2014 roku.

Firma PORR (Polska) została wybrana na generalnego wykonawcę spośród blisko 10 firm startujących w przetargu. Jest to doświadczony wykonawca i jestem przekonany, że nasz wybór okaże się trafny – powiedział dyrektor Roger Andersson.

Z dużym zaangażowaniem przystąpiliśmy do przetargu na wyłonienie generalnego wykonawcy Business Garden Poznań. W trakcie trwających parę miesięcy negocjacji kontraktowych udało się nam przedstawić ofertę, która przekonała inwestora, że wybór naszej firmy gwarantuje realizacje inwestycji w zakładanym budżecie, terminie i oczekiwanej jakości. Jesteśmy przekonani, że po wcześniejszych naszych udanych realizacjach w Poznaniu, również Business Garden Poznań będzie doskonałą wizytówką firmy PORR (Polska), a SwedeCenter dołączy do szerokiego grona naszych zadowolonych partnerów – zapewnił Peter Hartmann, członek zarządu PORR (Polska) SA.

Projekt będzie realizowany w dwóch etapach. Rozpoczęto pierwszy etap, który swoim zakresem obejmuje realizację od strony ulicy Marcelińskiej 4 budynków biurowych o łącznej powierzchni 42.000 metrów kwadratowych.

Inwestycja jest drugim parkiem biznesowym realizowanym przez SwedeCenter pod marką Business Garden. Pierwszy tego typu kompleks powstaje w Warszawie, kolejny planowany jest we Wrocławiu. W sumie dostarczą 280.000 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowo-usługowej dogodnym dostępem do transportu publicznego i głównych hubów komunikacyjnych.