Rozpoczęła się budowa wieżowca Olivia Star

1113
Olivia Star

Olivia Star
Olivia Star będzie najwyższym budynkiem Olivia Business Centre, największego centrum biznesowo-biurowego w Polsce z wyłączeniem Warszawy. Wieżowiec Olivia Star zwiększy powierzchnię biurową Olivia Business Centre z 73 tys. mkw. do ponad 100 tys. mkw.

Budowa rozpoczęła się w kwietniu br., a planowane ukończenie prac nastąpi w IV kwartale 2016 r. Olivia Business utrzyma w ten sposób tempo oddawania do użytku jednego budynku rocznie.
Olivia Business Centre jest prestiżowym, bezpiecznym i tętniącym życiem centrum biznesowym zlokalizowanym w samym sercu metropolii, tuż obok kampusu Uniwersytetu Gdańskiego. W centrum znalazły swoje miejsce między innymi takie marki jak: Allianz, Amazon.com Ivona Software, Bayer, Energa, Epam Systems, Noble Bank, PKO BO, PwC, Sii, Starbucks, czy ThyssenKrupp.
Gdańsk jest znakomitym miejscem zarówno do prowadzenia biznesu, jaki i do życia. Potrzebuje jednak nowych przestrzeni, w których ludzie i firmy będą twórczo rozwijać swój potencjał w globalnej skali. Obecnie w Olivia Business Centre pracuje ok. 5 tys. osób. Kolejne 5 tys. miejsc pracy zostanie utworzonych w ciągu najbliższych kilku lat, m.in. dzięki budowie wieżowca Olivia Star. Chcemy, aby wykształceni młodzi ludzie z całej Polski kontynuowali swoje kariery zawodowe w Gdańsku. W Olivia Business Centre każdy może znaleźć miejsce dla siebie i aktywnie realizować swoje pomysły. Nie byłoby tak, gdyby nie współpraca z instytucjami publicznymi, uczelniami wyższymi i przedsiębiorcami. Dzielnica biznesowa, która dzięki tej kooperacji powstała w Gdańsku-Oliwie, jest projektem wyjątkowym w skali kraju – przedstawia wizję rozwoju centrum Maciej Grabski, prezes Olivia Business Centre.
Olivia Business Centre oferuje najwyższej jakości powierzchnie biurowe począwszy już od 10, przez 100, aż po 1000 i więcej metrów kwadratowych, dopasowując ofertę do indywidualnych potrzeb firmy. W centrum swoje biura mają zarówno polskie firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, jak i korporacje zatrudniające kilkuset pracowników.
Budynek Olivia Star – do tej pory oznaczany jako „Olivia 5″ – stanie między biurowcami Olivia Four i Olivia Six, zamykając pierścień wokół wewnętrznego patio. Olivia Star, dzięki opcji połączenia z sąsiednimi budynkami, umożliwi najemcom uzyskanie nawet 3 tys. mkw. powierzchni biurowej na jednej kondygnacji. Pod wieżowcem powstanie 3-kondygnacyjny parking podziemny.
Centrum rozbudowuje się systematycznie od 2010 roku. Ukończone biurowce: Olivia Gate, Olivia Point, Olivia Tower, Olivia Four oraz otwarty w maju br. Olivia Six, otaczają patio z zielenią i fontannami, na którym powstaje obecnie wyjątkowy ogród zimowy. Oprócz Olivia Star, wydane zostało pozwolenie na budowę jeszcze jednego budynku.
Olivia Business Centre to jednak znacznie więcej niż budynki. W Olivia Business Centre koncentruje się życie gospodarcze Pomorza. Regularnie odbywają się tutaj wydarzenia biznesowe, edukacyjne, kulturalne i sportowe.
Rezydenci centrum mają dostęp do wielu usług, takich jak: pozyskiwanie funduszy na rozwój firmy, wsparcie przy rekrutacji pracowników, doradztwo prawne, księgowe i podatkowe, wsparcie marketingowe i teleinformatyczne. Do ich dyspozycji pozostają także 3 centra konferencyjne, centrum medyczne, restauracje, przedszkole i żłobek, 3 banki, nowoczesne gimnazjum, kawiarnia, salon piękności, notariusz, punkt ładowania samochodów elektrycznych. W ostatnim czasie oficjalnie otwarta została przestrzeń O4, czyli akcelerator przedsiębiorczości z biurami typu instant office. Centrum posiada ponad 1600 miejsc parkingowych oraz szatnie dla rowerzystów.