Rozkwit Przedmieścia Świdnickiego we Wrocławiu – zabytki przywrócone do świetności i zamieszkania

1069
Piłsudskiego 89 91 wroclaw

Piłsudskiego 89 91 wroclaw

Wrocławski deweloper i2 Development zrewitalizował kompleks dwóch historycznych kamienic przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Stawowej w stolicy Dolnego Śląska. Inwestor zachował możliwie najwierniej pierwotny charakter miejsca i wyglądu kamienic ze szczególną dbałością o projekt i materiały wykończeniowe dla przestrzeni wspólnych luksusowych wnętrz budynków.

Efektem tej pracy są mieszkania z segmentu premium.
Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development S.A. jest dumny z efektu, który osiągnięto przy Piłsudskiego. Prace wymagały konsultacji z konserwatorem zabytków. Inwestor na własny koszt pobrał i zbadał próbki starych tynków tak, aby określić ich pierwotną kolorystykę. Dzięki temu przywrócono historyczny odcień elewacji. Firmie zależało na spójnym podejściu do inwestycji i treningu procedur, procesów budowlanych wymaganych przy renowacji grupy zabytków ze względu na jej flagowy projekt urbanistyczny – Bulwar Staromiejski z 14 budynkami na terenie objętym ochroną konserwatorską.
Odnowione kamienice przy ul. Piłsudskiego 89 i 91 zlokalizowane są na tzw. Przedmieściu Świdnickim – niektóre z budynków w tej części miasta pochodzą jeszcze z XIX wieku, jak dzisiejszy gmach Naczelnej Organizacji Technicznej przy Piłsudskiego 74. Założeniem projektu było więc zachowanie historycznego klimatu okolicy, elewacji i wnętrz wraz z wkomponowaniem nowoczesnych rozwiązań mieszkaniowych – dodaniu funkcjonalność na miarę XXI wieku. Za wysokiej jakości projekt odpowiedzialne jest biuro architektoniczne Chamielec Architekci z Grupy i2 Development.
W kamienicy przy Piłsudskiego 91 utrzymanej w stylu neoklasycyzmu z elementami neorenesansu znajdują się 23 lokale, w tym studia o powierzchniach od 24,94 m kw., mieszkania 2-pokojowe od 35,51 m kw. i mieszkania 4 pokojowe od 80,81 m kw. Na parterze dodatkowo zlokalizowano 2 lokale usługowe o powierzchniach 50,86 i 55,35 m kw.
We wnętrzach Piłsudskiego 89 mieszczą się 22 mieszkania, w tym lokale typu „studio” o powierzchni od 21,22 m, mieszkania 2-pokojowe od 51,16 m kw. oraz mieszkania 3-pokojowe od 45,77 m kw. Parter przeznaczono na lokale usługowe o powierzchni 140,86 m kw.
O prestiżowej lokalizacji przesądza nie tylko sąsiedztwo placówek kulturalnych – m.in. Teatru Muzycznego Capitol, Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego, lecz także bardzo dobre skomunikowanie z innymi częściami miasta. Spacer ulicą Świdnicką – pełną urokliwych i klimatycznych kawiarenek – do Rynku zabiera tylko 10 minut.