Rozbudowa europejskiego centrum dystrybucyjnego VF w PointPark Praga D8

1064
P3 VF

P3 VF

Korporacja VF, będąca właścicielem słynnych na całym świecie marek takich, jak Wrangler, Vans, The North Face, Timberland oraz Kipling, wybrała park logistyczny PointPark Praga D8 na siedzibę swojego nowego, rozbudowanego centrum dystrybucyjnego na Europę.

Właścicielem PointPark Praga jest firma PointPark Properties (P3), będąca wyspecjalizowanym inwestorem, deweloperem i zarządcą obiektów magazynowych. Ten nowy obiekt typu BTS (build-to-suit, czyli w pełni dostosowany do indywidualnych wymagań zamawiającego), którego powierzchnia wynosić będzie 39.187 m kw., jest największym od pięciu lat tego rodzaju projektem realizowanym przez P3 na terenie Europy.
Decyzja korporacji VF o wyborze PointPark Praga D8 jako lokalizacji ich poszerzonego centrum dystrybucyjnego wynika zarówno z doskonałego położenia parku, jak i infrastruktury, którą dysponuje. Zespół P3 specjalizujący się w projektach typu BTS zapewni szybkie sporządzenie projektu oraz realizację inwestycji w całkowitej zgodzie z konkretnymi potrzebami klienta – opowiada Tomáš Míček, dyrektor P3 na Republikę Czeską.
Korporacja VF ma swoje centrum dystrybucyjne w PointPark Praga D8 od 2005 r.; obecnie firma wynajmuje na terenie parku niemal 33.000 m kw. powierzchni. Nowy, rozbudowany obiekt pozwoli korporacji na konsolidację pod jednym dachem działań, które dotychczas prowadzone były w kilku różnych obiektach dystrybucyjnych. Budowa nowej przestrzeni magazynowej rozpocznie się w drugim kwartale 2014 r., zaś zakończenie prac planowane jest na rok 2015. Nowy obiekt wyposażony będzie w szereg innowacyjnych rozwiązań pozwalających na oszczędność energii oraz zwiększoną ekologiczność działań. Rozwiązania te obejmowały będą m.in. termicznie izolowane doki załadunkowe, inteligentne systemy oświetleniowe oraz nowoczesne systemy ogrzewania i wentylacji.
PointPark Praga D8 zlokalizowany jest 10 km na północ od czeskiej stolicy, przy zjeździe nr 1 z autostrady D8, która łączy Czechy z Dreznem i Berlinem oraz zapewnia bezpośrednie połączenie z praskim systemem transportu miejskiego. Obecnie w parku znajduje się pięć obiektów, których łączna powierzchnia wynosi ponad 70.000 m kw.
Nasze europejskie centrum dystrybucyjne zlokalizowane w PointPark Praga D8 doskonale pełniło swoją funkcję zarówno z naszej perspektywy, jak i z punktu widzenia naszych klientów. Z chęcią zdecydowaliśmy się zatem na jego rozbudowę. Jestem przekonany, że nowa inwestycja będzie pełnić ważną rolę dla działalności naszej firmy. Wierzę również, że firma P3 bez problemu zrealizuje projekt w wyznaczonym czasie, zgodnie ze wszelkimi ustaleniami i uzgodnionym budżetem – stwierdził Richard Tungay, dyrektor ds. strategii i rozwoju działu Logistyki i Dystrybucji VF.