Robyg planuje kolejne inwestycje

1104
Miasteczko Wilanów

Miasteczko Wilanów

W 2013 roku Robyg planuje rozpocząć budowę kolejnych 1,3 tys. mieszkań i zakończyć budowę około 1 tys. lokali. Obecnie zarząd spółki dostał zielone światło od akcjonariuszy na kupowanie kolejnych terenów pod inwestycje mieszkaniowe.

 

Spółka będzie kontynuować inwestycję w warszawskim Miasteczku Wilanów. Obecnie prowadzi negocjacje z deweloperami, którzy w czasach boomu zainwestowali w wilanowskie działki, a teraz chcą je sprzedać. Na oku dewelopera jest 4-hektarowy teren, na którym może powstać 700, a może nawet 800 mieszkań. Z informacji wynika, że spółka planuje kupić teren od jednego z hiszpańskich deweloperów. W grę wchodzić mogłyby działki Realii, Sando czy Acciony, która posiada atrakcyjną działkę przy al. Rzeczypospolitej, tuż koło innego projektu Robyga – Osiedla Zdrowa.
Oprócz zakupów ziemi w Wilanowie spółka planuje nabycie terenu pod projekt na około 800 mieszkań zlokalizowanego w północno-wschodniej części stolicy oraz działek na Ochocie.
Robyg zaangażowany jest również w gdański projekt Lawendowe Wzgórza. Na 40-hektarowym terenie przy ul. Jabłonowej obok mieszkań powstać może centrum handlowe o 10-20 tys. mkw. powierzchni najmu.
Deweloper ma już pierwsze doświadczenia w realizacji projektów komercyjnych. Swoją działalność rozpoczął biurowiec Wilanów Office Center. Na razie jednak jego jedynym najemcą jest supermarket Alma, który ma około 1,47 tys. mkw. powierzchni sprzedażowej. W ramach kompleksu powstanie jeszcze jeden biurowiec. Zlokalizowany obok wielopoziomowego parkingu, który jest realizowany na tej samej działce, będzie miał 27 tys. mkw. powierzchni. Jego budowa rozpocznie się, gdy połowa z 8 tys. mkw. powierzchni powstałej w ramach pierwszej fazy inwestycji, zostanie wynajęta.

Źródło: Eurobuild CEE