Renesansowa koncepcja miasta w wykonaniu i2 Development na Bulwarze Staromiejskim

1184
i2 Development bulwar staromiejski z lotu ptaka

i2 Development bulwar staromiejski z lotu ptaka

Koncepcja Bulwaru Staromiejskiego we Wrocławiu zakłada wykorzystanie potencjału położenia inwestycji w otulinie rzeki Odry i fosy miejskiej. i2 Development inwestycję zaplanował tak, aby zapewniała komfort mieszkania i pracy.

Na rzece przewidziano marinę, a wzdłuż rzeki oraz fosy miejskiej kilkusetmetrowe promenady. Projekt obejmuje również stanowiska dla wędkarzy i mini-plażę miejską. Bulwar ma być nie tylko atrakcyjną inwestycją, lecz także przestrzenią, w której chce się przebywać. Park ze starodrzewem, kawiarnie oraz restauracje współtworzyć będą przyjazne miejsce spotkań – „życie toczące się” nad Odrą.
Trwa rewitalizacja 6 z 14 obiektów zlokalizowanych w ścisłym centrum Wrocławia przy placu Jana Pawła II, w otulinie rzeki Odry. Projekt Bulwaru Staromiejskiego zakłada stworzenie kompleksu architektonicznego z rozwiniętą infrastrukturą mieszkaniowo-komercyjną. i2 Development dokłada wszelkich starań, aby przywracane do użytku budynki harmonijnie wpisały się w wyjątkową atmosferę miejsca.
W ramach Bulwaru Staromiejskiego zaplanowano 494 mieszkania. Podana liczba może ulec zmianie, ze względu na możliwość łączenia lokali wedle indywidualnych upodobań klientów. Nad samą rzeką położonych jest 5 budynków mieszkalnych. W ich wnętrzach zaprojektowano 230 lokali ze zróżnicowanym metrażem. Około 120 mieszkań będzie miało widok na rzekę .
Obecnie w ramach Bulwaru Staromiejskiego w ofercie dewelopera znajduje się 6 obiektów – 2 komercyjne i 4 mieszkaniowe. Nowy Alexanderhaus tworzy bramę wejściową na teren całej inwestycji. W tej okolicy znajdowała się niegdyś Brama Mikołajska, ważny punkt szlaku komunikacyjnego Wrocławia, a w samym budynku siedzibę miał bank braci Henschela i Jakoba Alexander. W niedalekiej przyszłości będzie to energooszczędny 7-kondygnacyjny biurowiec klasy A o powierzchni 2787 mkw. Parter ma mieć charakter usługowy, natomiast piętra zostaną przeznaczone na nowoczesne powierzchnie biurowe. Z kolei The Place jest szkatułkowym budynkiem z powierzchniami biurowo-usługowymi. Jego kameralny charakter, nowoczesna infrastruktura i przyjazne otoczenie stanowił będzie miejsce na siedzibę firm ceniących klasę i klimat.
Obiekty mieszkaniowe są propozycją dla koneserów nieruchomości. Wysokość stropów w inwestycji Lofty przy fosie dochodzi do 4 metrów. Ogromne okna doświetlają wnętrza, a szprosy podkreślają historyczny charakter budynku. W kamienicach Między Basztami znajdują się tylko 4 mieszkania, a każde z nich posiada widok na park z fontanną. Na Kazamatach kryją we wnętrach zabytkowe łukowe sklepienia. Deweloper myśląc o inwestorach przewidział w budynku możliwość najmu krótkoterminowego.
Bulwar Staromiejski to niezwykłe miejsce. 14 budynków, w większości zabytków, stanowi dorobek architektoniczny ostatnich stuleci. Różnorodność stylów, inna przeszłość każdego z obiektów przesądza o wyjątkowości tego projektu. Prace wykonujemy pod nadzorem konserwatora zabytków z dużą dbałością o zachowanie oryginalnych szczegółów. Wszystko po to, aby przywrócić Wrocławiowi urbanistyczny skarb położony w samym centrum miasta – mówi Arkadiusz Chamielec, szef biura projektowego Chamielec Architekci w Grupie i2 Development.
Plany zagospodarowania Bulwaru Staromiejskiego obejmują teren o łącznej powierzchni 2,5 hektara – częściowo trwają na nim prace archeologiczne, które niebawem obejmą cały obszar. Planowany termin zakończenia całej inwestycji to 2018 rok. Poszczególne budynki będą oddawane do użytku sukcesywnie począwszy od III kwartału 2016 roku.