RE Project Development rusza z nowym projektem

1108
Ferio Wawer

Ferio Wawer

Ferio Wawer – taką nazwę będzie nosić nowe centrum handlowe firmy RE Project Development. Deweloper zamierza wybudować obiekt u zbiegu ulic Szpotańskiego i Żegańskiej w warszawskim Wawrze.

 

 Projekt przewiduje rewitalizację hal na terenach byłych Zakładów Wytwórczych Aparatury Wysokiego Napięcia (ZWAR). W listopadzie 2012 roku uprawomocnił się plan miejscowy, który zezwala na realizację inwestycji.

Ferio Wawer będzie miało 22 tys. mkw. powierzchni całkowitej, w tym 12,5 tys. mkw. powierzchni handlowej. Znajdą się w nim punkty handlowo-usługowe, gastronomiczne oraz market spożywczy. Ze względu na lokalizację projektu w centrum administracyjnym dzielnicy Wawer, inwestor zamierza, wkomponować funkcje społeczno-integracyjne dla dzieci i młodzieży. Inwestor rozpoczyna właśnie proces wynajmu.

RE project development jest firmą z branży nieruchomości, działającą w Austrii oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. Główna siedziba firmy znajduje się w Wiedniu. Na liście zrealizowanych projektów w Polsce ma takie obiekty handlowe jak: Ferio Gaj we Wrocławiu oraz centra Ferio w Puławach, Legnicy i Koninie.

Źródło: Eurobuild CEE, propertynews.pl