RD bud z kolejnym kontraktem z B&B

1309
BB Berlin

BB Berlin

Spółka RD bud kontynuuje wieloletnią współpracę z Grupą B&B Hotels. Firmy spotkały się tym razem na placu budowy w Berlinie, gdzie za 6.963.000 euro netto generalny wykonawca zrealizuje budowę „pod klucz” kolejnego dwugwiazdkowego hotelu pod szyldem francuskiej sieci. To już siódmy projekt, który powstanie z połączenia sił obu firm.

Projektowany hotel ekonomiczny sieci B&B zlokalizowany będzie w centrum Berlina, u zbiegu ulic Salzufer i Englische Straße. W ramach planowanej inwestycji firma RD bud wybuduje „pod klucz” 9-kondygnacyjny obiekt hotelowy o całkowitej powierzchni 6560 m kw. brutto. Docelowo goście będą mieli do dyspozycji 186 komfortowo wyposażonych pokoi rozmieszczonych na poziomach od 0 do +7. Na parterze znajdzie się sala śniadaniowa, a osoby podróżujące samochodem będą mogły zaparkować go w podziemnym garażu.
Z początkiem grudnia 2015 generalny wykonawca rozpoczął na placu budowy roboty ziemne związane z wykopami. Zakończenie inwestycji planowane jest na listopad 2016 r.
Nowy hotel B&B w Berlinie to już siódmy projekt z portfolio francuskiej sieci, którego generalnym wykonawcą została firma RD bud. Efektem dotychczasowej współpracy są już obiekty B&B w Toruniu, Warszawie, Wrocławiu, Berlinie i Monachium. Nie można zapominać również o Katowicach, gdzie we wrześniu br. RD bud rozpoczął budowę kolejnego obiektu sieci B&B w Polsce – otwarcie już we wrześniu 2016 r.