Rafin Deweloper rusza z budową Kępy Mieszczańskiej we Wrocławiu

1046
Kępa Mieszczańska Wrocław

Kępa Mieszczańska Wrocław

Firma Rafin Deweloper rozpocznie na początku lutego nową inwestycję, która zlokalizowana jest na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu. Na osiedlu o tej samej nazwie do końca września 2015 roku powstaną dwa ośmiopiętrowe budynki, łącznie ponad 100 mieszkań o metrażu od 25 do 88 mkw.

Firma zaplanowała dwu-, trzy- i czteropokojowe mieszkania z przestronnymi balkonami i tarasami, które zapewnią wspaniały widok na rozległe tereny zielone i Odrę. Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Ignacego Dmowskiego, na Kępie Mieszczańskiej, usytuowanej malowniczo pomiędzy ramionami Odry Południowej i Północnej.
Nasza inwestycja położona będzie w jednym z najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych, ale wciąż nieodkrytych terenów we Wrocławiu. Usytuowanie osiedla w „sercu miasta” pozwoli mieszkańcom swobodnie korzystać z licznych miejskich atrakcji, a jednocześnie cieszyć się bliskością pięknej przyrody, rzeki i terenów zielonych – mówi Violetta Wypych, dyrektor d/s sprzedaży.
Mieszkania kosztują od 6900 do 7500 za mkw.
Kępa Mieszczańska już teraz posiada dobre zaplecze usługowe – w jej pobliżu znajdują się m.in. sklepy, szkoły, przychodnie lekarskie oraz ośrodki sportowe. W najbliższym otoczeniu osiedla planowane są także parki i bulwary nad Odrą, które powstaną na niemal 4 hektarach terenów zielonych. Z Kępy Mieszczańskiej jest zaledwie kilka minut drogi spacerem do Rynku i licznych atrakcji kulturalnych: kin, teatrów i restauracji. Dodatkowo, dzięki programowi rewitalizacji Nadodrza, który jest systematycznie od kilku lat z powodzeniem realizowany, nieopodal Kępy powstają liczne inicjatywy artystyczne i kulturotwórcze. W ramach tego programu nie tylko odnowiono secesyjne kamienice, park Staszica i zieleńce przy ul. Pomorskiej, ale również stworzono wiele galerii sztuki, kafejek i sklepów z autorskimi dziełami młodych, wrocławskich twórców.

Rys historyczny Kępy Mieszczańskiej

Historia Kępy Mieszczańskiej, sięgająca XIII wieku, jest nierozerwalnie związana z Odrą. Niegdyś znajdowały się tu nabrzeża przeładunkowe, składy i liczne młyny, m.in. zbożowy, białoskórniczy, a w późniejszym okresie słodowy i papierniczy, jak również tartak, wykorzystujące energię rzeki. Przez dziesiątki lat infrastruktura Kępy była sukcesywnie rozbudowywana, wznoszono tu jazy, mosty, groble, a także pogłębiano nurt rzeki. Pod koniec XIX wieku Kępa Mieszczańska na co dzień cieszyła się ożywionym ruchem. Z uwagi na piękne publiczne ogrody, liczne kąpieliska, ulokowane przy placu młyńskim, była chętnie odwiedzana przez Wrocławian.
W 1894 r. wybudowano tu jedną z pierwszych miejskich inwestycji w dziedzinie higieny – łaźnię ludową. W latach 20. XX wieku znany architekt Max Berg zaprojektował na Kępie dwie elektrownie wodne, które w 1993 r. zostały wpisane do rejestru zabytków. Plany dalszej rozbudowy wyspy zniweczyła niestety II wojna światowa. W późniejszych latach na wyspie zrealizowano inwestycje drogowe, dzięki czemu w latach 90. Kępa Mieszczańska była już połączona z miastem pięcioma zespołami mostów. Obecnie ten ważny historycznie obszar jest gotowy do nowych inwestycji i z pewnością możliwe jest przywrócenie mu dawnej świetności. Miejsca, w którym się komfortowo żyje i odpoczywa, w ciszy i w spokoju, a jednak w samym centrum Wrocławia.

Rafin Deweloper

Firma Rafin to jeden z największych deweloperów na Dolnym Śląsku. Firma działa nieprzerwanie od 2000 roku, stale też rozbudowuje szeroki portfel nieruchomości. Działalność Rafin obejmuje zarówno projekty związane z powierzchniami mieszkaniowymi, jaki i komercyjnymi. W ofercie firmy znajdują się atrakcyjne inwestycje m.in. Złota Podkowa, Dobre Osiedle oraz 12 Miesięcy – wszystkie zlokalizowane we Wrocławiu lub w jego okolicach. Firma jest również właścicielem hoteli: Europejskiego, Polonii i Piasta, zlokalizowanych przy ulicy Piłsudskiego, w renowacji i modernizacji której aktywnie uczestniczy.