Qualia planuje nowy biurowiec przy Nowogrodzkiej

1120
Qulia Nowogrodzka

Qulia Nowogrodzka

Przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie powstanie 27-kondygnacyjny biurowiec realizowany przez Qualia Development.

 

Qualia Development jest spółką należącą do grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego. Przy ul. Nowogrodzkiej 35/41, po przeciwnej stronie ulicy Marszałkowskiej niż hotel Novotel, planuje zrealizować budynek biurowo-usługowy. Projekt powstał w pracowni Kuryłowicz & Associates, która za cel obrała stworzenie nowoczesnej i zwartej bryły, wpisującej się w otoczenie.

Obiekt bazować będzie na „podium”, które składać się będzie z części usługowo-handlowo-biurowej z gastronomią, zlokalizowanej na poziomach 0 i 1 oraz z części usługowo-biurowej zlokalizowanej na poziomach od 2 do 7. Projekt zakłada również stworzenie biurowej „wieży” na kondygnacjach od 7 do 27. Obiekt oferować będzie 5-kondygnacyjny podziemny garaż.

Dolna część obiektu dostępna będzie od stron ulic Marszałkowskiej i Nowogrodzkiej. Znajdująca się powyżej wieża będzie miała zapewnione osobne wejście z ulicy Nowogrodzkiej.

Projektanci przeznaczyli miejsce w niższej części budynku również na zadaszone patio. Będzie ono ogólnodostępne. W planach jest umiejscowienie tam kafeterii lub całorocznego ogródka restauracyjnego.

Elewacje biurowca mają zostać wykonane w technologii systemowej fasady aluminiowej, słupowo ryglowej z wypełnieniem szklanym.

Inwestor oraz projektant rozważają certyfikowanie obiekty w systemie ekologicznym LEED. Inwestycja spełniać więc będzie wymagania tego certyfikatu.

Obecnie teren, na którym ulokowana będzie inwestycja, jest zabudowany. Znajduje się na nim budynek biurowo-usługowy należący do PKO Banku Polskiego, natomiast od strony wschodniej zlokalizowany jest obiekt będący częścią pierzei ul. Marszałkowskiej. Oba zostaną wyburzone. Nowy budynek, zrealizowany przez Qualia Development, będzie się stykać z biurowcem Wolf Marszałkowska.