Quadro Office – powstają nowe biura w centrum Poznania

1137
Quadro Office Monday 3

Quadro Office Monday 3

W samym sercu Poznania, u zbiegu ulic Bóżniczej i Małe Garbary firma Monday Development rozpoczęła realizację kameralnego budynku biurowego. Inwestycja oddana będzie do użytku w IV kwartale 2015 roku.

 

Quadro Office to kolejny po Piątkowskiej 116 budynek biurowy realizowany przez Monday Development w stolicy Wielkopolski. Za jego projekt odpowiada pracowania Insomia. Quadro Office to siedmiokondygnacyjny budynek, którego łączna powierzchnia użytkowa wyniesie blisko 1200 mkw.
Nowoczesna bryła biurowca, której istotę stanowią stal i szkło, pomimo swej prostoty i niewielkich gabarytów, w dobrym tego słowa znaczeniu wyróżniać się będzie na tle sąsiedniej zabudowy. Dodatkowo kształt obiektu podkreśla niejako podwójna i powycinana elewacja, której istotę stanowią stalowe ramy okalające obiekt. Wszystko to sprawia, że dość prosty budynek nabiera lekkiego i zarazem dynamicznego kształtu – mówi Iwona Chmielewska z firmy Monday Development.
Generalny wykonawca zakończył już prace fundamentowe, a obecnie wznoszona jest konstrukcja budynku. Ukończenie budowy zaplanowane jest na IV kwartał tego roku.
Na parterze Quadro Office zaprojektowano lokal handlowy z doskonałą ekspozycją od strony ul. Małe Garbary. Na wyższych kondygnacjach powstaną lokale biurowe o powierzchniach od 75 do 120 mkw. W budynku znajdzie się również recepcja oraz miejsca postojowe.
Podobnie jak w przypadku obiektu przy ul. Piątkowskiej 116, biura w Quadro Office oferowane będą na sprzedaż. Jest to unikatowa dla biurowców tej klasy oferta, ponieważ większość obiektów o podobnym standardzie oferowanych jest jedynie na wynajem. Pomimo tego, że Quadro Office jest dopiero w początkowej fazie realizacji, zainteresowani klienci już prowadzą rozmowy z deweloperem na temat zakupu powierzchni biurowej. Przeznaczenie nieruchomości na cele biurowe zostało podyktowane jej doskonałą lokalizacją w ścisłym centrum miasta, zaledwie kilka minut pieszo od Starego Rynku. To niekwestionowany atut Quadro Office. Dodatkowo, co istotne, dogodne połączenie z innymi dzielnicami Poznania zapewniają wielopasmowe ulice Garbary oraz Małe Garbary, Solna i Estkowskiego. Kluczowy jest też łatwy dojazd z miejsca inwestycji do innych części miasta dzięki bardzo dobrze rozwiniętej komunikacji miejskiej.