Q22 – najwyższy projekt biurowy Echo Investment w Warszawie

1127
Q22 01 jpg

Q22 01 jpg

Spółka Echo Investment realizuje 155-metrowy biurowiec Q22 zlokalizowany w biznesowym centrum Warszawy, przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej.

Realizujemy najwyższy i największy projekt w historii Echo Investment. To wyjątkowa inwestycja. Nie tylko za sprawą świetnej lokalizacji, ale również dzięki niezwykłemu projektowi architektonicznemu autorstwa prof. Stefana Kuryłowicza. Jestem przekonany, że Q22 wyznaczy nową jakość na biznesowej mapie Warszawy – mówi Piotr Gromniak, prezes zarządu Echo Investment.
155-metrowy biurowiec Q22 oferujący blisko 50.000 mkw. powierzchni biurowej powstaje w miejscu rozebranego hotelu Mercure. Wszystkie materiały uzyskane podczas rozbiórki budynku zostały poddane recyklingowi – w ten sposób uzyskano 1.500 ton stali i 25.000 ton betonowego kruszywa.
Projekt budynku powstał w renomowanej pracowni architektonicznej Kuryłowicz & Associates we współpracy z Buro Happold Polska.
Prof. Ewa Kuryłowicz, Kuryłowicz & Associates komentuje:
Wysokie budynki w centrach światowych miast są miarą ich ambicji i papierkiem lakmusowym stopnia technicznej maestrii ich budowniczych. Wzniesienie wieżowca w centrum Warszawy było marzeniem Stefana. Rozpoczęty przez niego projekt rozwinęliśmy tak, by nosił znamiona architektury wyrazistej, charakterystycznej i widocznej nie tylko w sylwecie miasta i jego historycznych wedutach, ale i w perspektywach warszawskich alei i ulic coraz mocniej zarysowującego się city. Q22 choć ze szczytem w chmurach, ziemi dotyka lekko, otwierając się na ulicę przyjaznym parterem. Oferuje przestrzenie wygodne do pracy, spotkań i rekreacji w komforcie, a jednocześnie w duchu innowacji, która od początku towarzyszyła temu projektowi.
Ian Booth, dyrektor regionalny Buro Happold dodaje:
Jesteśmy dumni, że to w naszym biurze powstaje wielobranżowy, zintegrowany projekt Q22. Zespół Buro Happold dołożył wszelkich starań, aby przygotowywane przez nas rozwiązania dla konstrukcji oraz instalacji budynku spełniały najwyższe międzynarodowe standardy dla budynków wysokościowych oraz były zrównoważone.
Rafał Mazurczak, dyrektor Działu Biur i Hoteli Echo Investment ocenia:
Biurowiec Q22 to nie tylko nowoczesna przestrzeń biurowa powstająca w centrum biznesowym stolicy. To również budynek przyjazny dla jego użytkowników, oferujący najnowsze rozwiązania funkcjonalne. To miejsce, które stanie się wizytówką każdej firmy podkreślając jej prestiż. Q22 to także udogodnienia dla użytkowników – restauracja, fitness, parking i szatnie dla rowerzystów, nowoczesne rozwiązania dla właścicieli urządzeń mobilnych, odpowiednie zaplecze socjalne. Q to Quality – czyli jakość projektu i jego wykonania. Q to także ładunek, z jakim ten biurowiec będzie oddziaływać na miasto. Wreszcie, Q to także quartz, czyli kryształ o przejrzystej i doskonałej strukturze.
Wykonawcą stanu surowego jest spółka Modzelewski & Radek. Zakończenie realizacji biurowca zaplanowano na I kwartał 2016 roku. Wartość inwestycji to 500 mln zł.